NHL: tizedes lett az Islanders

Zsinórban tizedik mérkőzését nyerte meg a New York-i gárda, amelynek legutóbb 1982-ben volt ennél jobb szériája.

Nem különösebben került rivaldafénybe az elmúlt hetekben a New York Islanders, pedig a Szigetlakók szépen csendben fantasztikus sorozatot építenek. Ezúttal az Ottawa Senatorst győzték le, ezzel zsinórban tizedik győzelmüket zsebelték be, megdöntve ezzel a franchise második leghosszabb győzelmi szériáját. Ahhoz, hogy az abszolút rekord is meglegyen, még öt győzelemre van szükségük, persze ez aligha foglalkoztatja most a New York-i játékosokat. A csapat sikere mellett egyéni mérföldkőnek is örülhettek a hazaiak, Cole Bardreau pályafutása első NHL-es gólját szerezte meg, méghozzá büntető lövésből.

Pocsék napja volt a Carolina Hurricanesnek Philadelphiában, amely pakk rosszul pattanhatott a szemszögükből, az rosszul is pattant. Hiába lőttek többször kapura a vendégek, a Flyers sokkal hatékonyabb tudott lenni, a harmadik harmadban pedig három gólt is berámoltak a vendég kapuba, válasz nélkül. Mindez persze nem lett volna elég a győzelemhez, ha nem áll sziklaként a hazai kapuban Carter Hart, aki 33 védést mutatott be.

Nem különösebben éri meg idén emberelőnybe kerülni a Vegas Golden Knights ellen, a nevadaiak ugyanis félelmetesek az ilyen szituációkban. Most Reilly Smith szerzett emberhátrányos gólt, ez már az ötödik volt a Vegasnak ebben a szezonban. Smith keretbe is foglalta ezzel a mérkőzést, ugyanis a mérkőzés első és utolsó találatát is ő jegyezte, közte pedig csak Boone Jenner tudott gólt lőni a Columbusból. Ezen a meccsen sem mehetünk el szó nélkül egy fantasztikus kapusteljesítmény mellett, Marc-André Fleury nagyobbnál nagyobb bravúrokat bemutatva végül 29 Blue Jackets kísérletet hatástalanított.

Nem sok ideje volt kipihennie a Bostonnak a Pittsburgh ellen átélt izgalmakat, máris original six derbi várt a Bocsokra Montréalban. Úgy fest, a Bruins képtelen kevés gólos meccset játszani ezekben a napokban, csakhogy most ők húzták a rövidebbet, így véget ért hat mérkőzésből álló győzelmi szériájuk. A Canadiens legjobbja Victor Mete volt, aki duplázni tudott, de Tomas Tatar, Paul Byron és Ben Chiarot is eredményesek tudtak lenni. Ezzel alaposan elrontottak egy fantasztikus jubileumot, a Boston hátvédje, Zdeno Chara ugyanis 1500. mérkőzését játszotta le a ligában.

Nyögvenyelősen gyűrte le a Toronto az egykoron szebb napokat is megélt Los Angelest, amely Aley Iafallo góljával még vezetni is tudott Kanadában. A Maple Leafs Alexander Kerfoot révén még a második harmadban kiegyenlített, hogy aztán a záró felvonásban Auston Matthews és William Nylander eldöntse a találkozót - mindkét játékos 1+1-el zárt, tulajdonképpen egymást szolgálták ki góljaiknál.

Zsinórban második idegenbeli győzelmét aratta a New Jersey Devils, amely a kifejezetten hektikus Winnipeget gyűrte le szétlövés után. A vendégek hőse Mackenzie Blackwood volt, a kapus valósággal megbabonázta a winnipegi csatárokat. A rávezetéseknél Kyle Connor lövését védte, de Patrik Laine sem tudott túljárni az eszén, miközben Nikita Gusev és Jesper Boqvist egyaránt betalált a Devils részéről. A New Jersey kezd magára találni a rossz rajtot követően, zsinórban negyedik mérkőzésükön szereztek pontot.

Egyre komolyabban kell venni a Dallast, a texasiak immáron négy egymást követő győzelemnél tartanak. A legújabb áldozat az elmúlt hetekben alaposan megtorpanó Colorado volt, a denveriek zsinórban ötödik találkozójukat veszítették el. Ben Bishop bástyaként állta az Avalanche rohamait, a dallasi kapus 36 védéssel járult hozzá csapata győzelméhez, támadásban Radek Faksa élt leginkább, a csatár két gólig jutott, de könnyedén megszerezhette volna a mesterhármast is, ha a hajrában nem ront ziccert.

Nem tudta megőrizni kétgólos előnyét Calgaryban az Arizona, amely végül hosszabbításban maradt alul a Flames ellen. A kanadaiak legjobbja Matthew Tkachuk volt, aki 35 másodperccel a hosszabbítás vége előtt eldöntötte a találkozót második góljával.

Elképesztő végjáték döntött a regnáló bajnok vancouveri vendégjátékán, ahol szintén hosszabbításban dőlt el a mérkőzés sorsa. Az 1-1-es rendes játékidőt követően a Canucks támadhatott a ráadásban, ám olyannyira rosszul sült el az akció, hogy két kanadai játékos összeakadt a támadó harmadon belül, a St. Louis játékosai pedig hárman vezethették a magára maradt Jacob Markstrom kapusra a pakkot. Brayden Schenn, Alex Pietrangelo és Jaden Schwartz mintha csak edzésen lenne háromszögbe helyezkedtek el, majd szépen kipasszolgatták az akciót, amit végül Schwartz váltott gólra. A bajnok ezzel zsinórban ötödik győzelmét aratta, s egyelőre nem érzi meg Vladimir Tarasenko hiányát.

Túlságosan hamar hátradőlt a Minnesota ellen az Anaheim, amely kétgólos előnyről veszítette el a meccset. A második harmad elején Rickard Rakell és Jacob Larsson 25 másodpercen belül kétszer is bevette a minnesotai kaput, sőt, a második találatot még gyorsabban követhette volna a harmadik, ha nincs a végül 29 védésig jutó Alex Stalock. A Wildot az ex-nashville-i Kevin Fiala hozta vissza a meccsbe, a harmadik harmadban pedig hengerelt a vendég csapat, Mats Zuccarello, Eric Staal és Zach Parise is betalált. A Minnesotának nagy szüksége volt a sikerre, legutóbbi öt idegenbeli mérkőzését ugyanis egyaránt elveszítette.

Kis híján eladta háromgólos fórját a San José a Chicago Blackhawks ellen, pedig bő három perccel a találkozó vége előtt még 3-0 állt az eredményjelzőn miután Patrick Marleau, Evander Kane és Tomas Hertl is mattolta Robin Lehnert. A hajrá azonban meglehetősen izgalmasra sikeredett, Brandon Saad parádés beleérős góljával és Duncan Keith öt a hat elleni játékban szerzett becsorgó találatával ugyanis két perccel a találkozó vége előtt visszajött egy gólra a Blackhawks, ám Timo Meier üres kapus gólja lezárta a nyitott kérdéseket. A Sharks legutóbbi hat meccséből mindössze egyet tudott megnyerni, de erről a Chicago most szívesen lemondott volna.