Kosárlabda: a DVTK nyerte az Európa Kupa magyar rangadóját

A Pécs hazai pályán 17 ponttal kikapott a DVTK együttesétől csütörtökön a női kosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójában.

A baranyai csapat nyeretlenül, sereghajtóként lépett pályára, míg a miskolciak egy győzelemmel és két vereséggel álltak. A két magyar csapat októberi összecsapását a Diósgyőr nyerte 75-47-re.

A pécsi "visszavágón" a nagyszünetben még döntetlenre álltak a felek (32-32), ezt követően azonban a DVTK a maga javára fordította a találkozót.

A tíz csoportból az első két együttes mellett a négy legjobb harmadik jut be a 24 csapatos rájátszásba. Onnan a nyolc legjobb mérleggel rendelkező klub automatikusan továbblép a nyolcaddöntőbe, míg a 9-24. helyezettek kettesével összesorsolva, oda-visszavágó rendszerben döntenek a továbbjutásról.