Jégkorong: vereséggel kezdte a válogatott a Négy Nemzet Tornát

A magyar férfi jégkorong-válogatott hosszabbítás után 4-3-ra kikapott Olaszországtól a Gdanskban rendezett Négy Nemzet Torna első játéknapján.

Fotó: jegkorongblog.hu

Magyarország-Olaszország 3-4

Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány több fiatalt is behívott a válogatott keretébe, akik közül a legjobbakat megpróbálja beépíteni a ljubljanai világbajnokságra készülő csapatba. A magyar csapat kapujában Adorján Attila kezdett.

Jól kezdtek a mieink és a 40. másodpercben meg is szerezték a vezetést miután Reisz Áron passzát Vokla Roland váltotta gólra. A magyarok hiába játszottak mezőnyfölényben, a lehetőségek kimaradtak és Olaszország a 14. percben egyenlített.

A második harmad elején Horváth Bálint és Galló Vilmos is helyzetbe került de hibáztak. Nem úgy mint Terbócs István, aki Nagy Krisztián passzából belőtte a második magyar gólt. Az A-csoportos olaszok nem tudtak egalizálni a játékrészben, az emberhátrányos szituációkban is remekül helytállt a magyar védelem.

A 47. percben Erdély Csanád talált be Vojtkó Mátyás passzából és miután a következő 10 percben nem nagyon lőttek kapura az olaszok, valamint sikerült kivédekezni egy újabb emberhátrányt, így megvolt az esély a győzelemre. Az olaszok aztán az 58. percben szépítettek, majd 14 másodperccel a rendes játékidő vége előtt egyenlítettek is.

Az itáliaiak felszívták magukat attól, hogy kétgólos hátrányból felálltak és a 62. percben a győztes góljukat is belőtték. A magyar válogatott szombaton Japán ellen javíthat.