La Liga: nem bírt a sereghajtóval, de (átmenetileg) élre állt a Sociedad (videó)

A Real Sociedad meglepetésre csak döntetlent játszott a Leganes ellen a spanyol bajnokság 13. fordulójában, de így is átmenetileg a tabella élére állt.

Nagy lehetőség előtt állt a Real Sociedad, amely egy pontszerzéssel átvehette a vezetést a tabellán. A San Sebastian-i gárdának ráadásul a sereghajtó ellen kellett ehhez győznie, így minden adva volt, hogy az élre ugorjon.

Adnan Januzaj góljával a hazaiak meg is szerezték a vezetést a 64. percben, ám bő 10 perccel később  Youssef En Nesyri révén a Leganes egyenlített. A Sociedad végül nem tudott győzni, de így is átvette a vezetést a két meccsel kevesebbet játszó Barcelonától. A meccs krónikájához tartozik ,hogy a vendégektől Kevin Rodriguest kiállították.