NBA: sorozatban hatodszor nyert a Boston Celtics

A Boston Celtics 108-87-re győzött a Charlotte Hornets otthonában és így zsinórban hatodik sikerét aratva átvette a vezetést a Keleti főcsoportban.

Fotó: AP

Kemba Walker a nyári távozása óta először lépett pályára Charlotte-ban és a közönség óriási ovációval fogadta a Bostonhoz igazoló sztárjátékost. Walker ugyan nem játszott kiemelkedően (14 pont, 6 gólpassz), de a Celtics győzelmét így sem veszélyeztette semmi. A sorozatban hatodik meccsüket megnyerő bostoniaknál Jayson Tatum 23, Gordon Hayward 20 pontot dobott utóbbi ráadásul 10 lepattanójának köszönhetően dupla-duplázott. Újabb sikerükkel a "kelták" átvették a vezetést Keleten.

Két és fél negyeden keresztül szorossá tette San Antonio-i végjátékát az Oklahoma City Thunder, aztán a texasiak végleg rákényszerítették ellenfelükre az akaratukat. A Spurs legjobbja LaMarcus Aldridge volt, aki 39 pontot ért el 19/23-as mezőnymutatóval. Rajta kívül a perclimiten tartott Dejounte Murray (17 pont, 8 lepattanó, 10 gólpassz) és DeMar DeRoizan (16 pont, 9 gólpassz) emelhető ki. A legjobb oklahomai pontszerző Danilo Gallinari volt 27 ponttal.

Viszonylag szoros küzdelmet ígért az első félidő után a Phoenix-Miami mérkőzés, ám a floriadaiak a második félidőben állva hagyták ellenfelüket. Jimmy Butler úgy jutott el 34 pontig, hogy a nagyszünetben 9/10-es mezőnymutatóval 30 pontnál tartott. Fordulás után Goran Dragic villogott (25 pont), de  Bam Adebayo (15 pont, 10 lepattanó, 6 gólpassz, 5 labdaszerzés) is kitett magáért. A Suns legjobb pontszerzője Aaron Baynes volt, de 23 pontjához 17 dobásra volt szüksége.

Szinte hibátlan utolsó negyeddel fordított a nap rangadóján a Los Angeles Clippers. A Paul George-ot továbbra is nélkülöző bajnokaspiráns az utolsó kilenc labdabirtoklásából pontot szerzett és így ötpontos hátrányból hatpontos előnyt kovácsolt. Kawhi Leonard 27, Lou Williams 26 pontot szerzett, a Clippersnél, a két sztárjátékos az utolsó játékrészben csapata pontjainak 80 százalékát vállalta magára. A Portland ugyan vezetett, de a Trail Blazersnek nem lehetett úgy esélye, hogy Cj McCollum és Damian Lillard együttesen úgy dobjon 44 pontot, hogy összességében 18 mezőnykosarat szerezzenek 46 rádobásból.