NFL: az utolsó pillanatban fordított az Oakland Raiders

Az Oakland Raiders egy utolsó előtti percben szerzett touchdown-nak is köszönhetően 26-24-re győzött a Los Angeles Charegers ellen az NFL 10. játékhetének hétközi rangadóján.

Fotó: AP

Oakland Raiders-Los Angeles Chargers 26-24

Két olyan csapat nézett farkasszemet egymással a csütörtök esti rangadón, amelynek győznie kellet,t hogy ne kerüljön lépéshátrányba a riválisaival szemben. A vendégek hamar eljutottak az ellenfelük térfelére az első támadásban, ám  Philip Rivers eladta a labdát. Daniel Carlson mezőnygóljával az Oakland előnybe került az Oakland, majd egy újabb Rivers-interception után Erik Harris horda vissza a labdát és így 10-0-ra vezetett a hazai csapat. Harris óriási mérkőzést teljesített ugyanis a Los Angeles-i QB első eladott labdáját is ő fülelte le.

Fordulatot hozott a mérkőzésbe a második negyed mivel Hunter Henry elkapásból, Melvin Gordon pedig futásból szerzett hat pontot és mivel jó volt mindkét esetben a jutalomrúgás így a Chargers 14-10-re fordított. A félidőt mégis a Raiders kezdte előnyről ugyanis Alec Ingold is elkapott egy TD-t és így 17-14 volt az állás a hazaiak javára.

A harmadik negyed egy-egy mezőnygólt hozott, ám mivel az Oakland-i Carlson egy  rúgást elrontott, így szorosnak ígérkezett az utolsó negyedóra. Négy perccel a vége előtt Austin Ekeler kapta el TD-t érően a labdát és így közel hozta a vendégeket a győzelemhez.

A hazai támadóegység azonban nem remegett meg és Josh Jacobs futásával a hazaiak egy perccel a befejezés előtt visszavették a vezetést. Mivel az extra pont kimaradt, így a Los Angeles-nek egyetlen mezőnygól is elég lett volna a győzelemhez .Rivers azonban harmadszor is eladta a labdát és így az Oakland Raiders 26-24-re megnyerte a mérkőzést.

Dereck Carr nem játszott túl jól, az Oakland-i irányító 218 yardot passzolt, 1 átadásából TD született, viszont nem adta el a labdát. Josh Jacobs 71 yardot futott és 30-at elkapott, így támadásban ő volt a leghasznosabb a hazai oldalon. Ki kell emelni a két interception-t is szerző Erik Harrist, aki 115 yardot hordott vissza összesen.

Philip Rivers ugyan két TD-t szerzett, ám három eladott labdája közül az utolsó már végzetesnek számított a vendégek számára. A Los Angeles-i QB 207 yardot passzolt összesen. A Chargers támadói közül a 108 yardot futó Melvin Gordont kell kiemelni elsősorban.

Az Oakland Raiders 5-4-es mérleggel jelenleg a hetedik helyen áll az AFC-ben, míg a Los Angeles Rams 4-6-os mutatóval nehéz helyzetbe került.