NHL: elképesztő támadójátékkal nyert a Colorado

sportfaktor.hu

A Colorado Avalanche 9-4-re győzött a Nashville Predators ellen az NHL mai játéknapján.

Hiába volt 28-al több kapura lövése a Carolinának, a Hurricanes veszített a New York Rangers ellen. A New York-ig gárda legjobbja a kapus Henrik Lundqvist volt, aki 45 védést mutatott be. A hálóőr mellett Artyemij Panarin és Pavel Bucsnyevics emelkedett ki, ők 1+1-el zártak. A Rangers a legutóbbi öt mérkőzéséből négyszer győzött.

Kétgólos hátrányból fordított  Washington a Florida Panthers ellen. A fővárosiak 1-3-at követően Alexander Ovecskin duplájával egyenlítettek majd hiába került újfent előnybe a hazai gárda, Tom Wilson egalizált. Wilson aztán a hosszabbításban is betalált és így a washingtoniak már sorozatban ötödik meccsükön szereztek pontot.

Megszakadt a New York Islanders tízmeccses győzelmi szériája is, pedig a "szigetlakók" 3-0-ra vezettek a Pittsburgh ellen az utolsó 20 perc előtt. A Penguins azonban feltámadt és Jared McCann vezérletével (egy gól, két gólpassz) egyenlített. A vendégek végül a mérkőzést is megnyerték Bryan Rust hosszabbításban esett találatának köszönhetően.

Szintén hosszabbítás döntött a Philadelphia-Montreal mérkőzésen. A vendégek hiába álltak fel kétgólos hátrányból,  Sean Couturier 55 másodperc alatt eldöntötte a ráadást. Érdekesség, hogy a philadelphiaiak hat emberelőnyös helyzetet is kihagytak, holott az övüké a legjobb mutató létszámfölényben, a montrealiaké pedig a legrosszabb a létszámhátrányos  védekezésben.

Mérföldkőhöz érkezett Mike Babcock a Toronto vezetőedzője miután 700. győzelmét aratta az NHL-ben. A Maple Leafs hosszabbításban múlta felül a Vegast. A két kapus 45 percig tartotta a hibátlan mérlegét, majd következett Max Pacioretty és Auston Matthews gólváltását követően jöhetett a ráadás, amelyet John Tavares döntött el.

Szintén nem volt elég 60 perc az Ottawának és a Los Angelesnek, hogy döntésre vigye a mérkőzését. A hosszabbításban végül a Senators kerekedett felül, a győztes gólt  Jean-Gabriel Pageau szerezte. A Kings a legutóbbi hét meccséből a hatodikat veszítette el.

Talán eddigi legjobb meccsét játszotta az idei szezonban a Chicago Blackhawks, erre pedig szükségük is volt ahhoz, hogy legyőzzék a jól szereplő Vancouvert. A mérkőzésen a speciális egységek domináltak, a Blackhawks kettő, a Canucks egy emberelőnyt értékesített, ám a chicagóiak egyszer emberhátrányból is betaláltak. Patrick Kane gólja mellett két gólpasszt osztott ki, Corey Crawford 38 védést mutatott be a Chicagóban, a Canucks pedig nyolc mérkőzés után maradt ismét pont nélkül.

Elsodorta a lavina a predátorokat, a Colorado valóságos kivégzést tartott a második harmadban, ahol nyolc gólt láthatott a hazai közönség, ebből hatnak pedig örülhetett is. A játékrész elején még 3-2-re a Nashville vezetett az egykori coloradói Matt Duchane találatával, ám ezután kereken nyolc perc alatt hatszor mattolták a vendégeket a hazaiak, Joonas Donskoi és Ryan Graves például 20 másodpercen belül fordította meg a találkozót. Az ex-sharksos Donskoi nem mellesleg pályafutása első mesterhármasát jegyezte az NHL-ben, a denveriek három vereség után nyertek ismét, azonban aggódhatnak, ugyanis Nathan MacKinnon sérülés miatt hagyta el a jeget. Nem jön ez jól a csapatnak azok után, hogy Mikko Rantanent és Gabriel Landeskogot már elveszítették hosszabb időre.

Kétszer is sikerült megszereznie a vezetést a New Jerseynek Calgaryban, de a második harmadban kiütközött a különbség a csapatok között. A Flames bekkje, Noah Hanifin három pontos estét tudhat a háta mögött, de Johnny Gaudreau is 1+1-el járult hozzá csapata sikeréhez. A kanadaiak egyre jobb formába lendülnek, legutóbbi öt mérkőzésükből a negyediket nyerték meg.

Izgalmas és fordulatos találkozót vívott egymással az Arizona és a Columbus, amelyből végül a vendégek jöttek ki jobban. Gustav Nyqvist találatával már 14 másodperc után előnybe került a Blue Jackets, Carl Soderberg és Jakob Chychrun góljaival azonban fordított az Arizona. A záró játékrésznek már 2-2-vel vágtak neki a csapatok, Emil Bemstrom egyenlített, majd Oliver Bjorkstrand el is döntötte a meccset. Mindkét kapus remekelt a találkozón, Darcy Kuemper és Joonas Korpisalo is hatalmas bravúrokkal tartotta meccsben többször is a csapatát, de a győzelemnek csak utóbbi örülhetett. A Blue Jackets öt nyeretlen mérkőzés után tudott ismét nyerni.

Elképesztő hullámvasutazást hozott a San José számára a Minnesota elleni meccs. A kaliforniaiak az első harmadot nagyon simán nyerték meg 4-0-ra, sőt, már 5-1-re és 6-2-re is vezettek, de a záró felvonásban csak a Wild tudott gólt szerezni, méghozzá hármat is. Az utolsó másodpercekben 6 az 5 elleni játékban elképesztő tűzijátékot rendeztek a vendégek a Sharks kapuja előtt, ám végül valahogy sikerült megtartania egyet a hazaiaknak a négygólos előnyből. Logan Couture góllal és három gólpasszal vette ki a részét a sikerből, de a találkozó tökéletesen rávilágított arra, hogy miért áll negatív mérleggel a San José 17 meccset követően.

Toronto Maple Leafs-Vegas Golden Knights 2-1 - hosszabbítás után
Florida Panthers-Washington Capitals 4-5 - hosszabbítás után
New York Islanders-Pittsburgh Penguins 3-4 - hosszabbítás után
Philadelphia Flyers-Montréal Canadiens 3-2 - hosszabbítás után
Carolina Hurricanes-New York Rangers 2-4
Ottawa Senators-Los Angeles Kings 3-2 - hosszabbítás után
Chicago Blackhawks-Vancouver Canucks 5-2
Colorado Avalanche-Nashville Predators 9-4