Úszás: Gyurta Gergely olimpiai A-szintet úszott

Gyurta Gergely teljesítette az olimpiai A-szintet 1500 méteres gyorsúszásban, a Dohában rendezett világkupa-versenyen.

Fotó: musz.hu (korábbi felvétel)

Immáron két magyar úszó rendelkezik olimpiai A-szinttel 1500 méteres gyorsúszásban, miután Gyurta Gergely 14:59.88 perc alatt teljesítette a leghosszabb medencés távot. Az UTE úszója ezzel a teljesítményével nemcsak a harmadik helyet szerezte meg a dohai versenyen, de egyúttal olimpiai kvótát is szerzett.

Gyurta mellett Kalmár Ákos is ott lehet Tokióban, ő még a júliusi világbajnokságon teljesítette a szintet.

Úszás,Gyurta Gergely

Az örömből és a bánatból is bőségesen kijutott, avagy erről írtunk februárban

2020.03.01. 16:30
Péni István Európa-bajnokságot, Liu Shaolin Sándor összetett világkupát, Szilágyi Áron és Marosi Ádám pedig vk-versenyt nyert …

Úszás: elhunyt Székely Éva olimpiai bajnok

2020.02.29. 16:25
Kilencvenkét éves korában elhunyt Székely Éva, olimpiai bajnok úszónő, a Nemzet Sportolója.

Úszás: nyolc évre eltiltották Szun Jangot!

2020.02.28. 11:25
A Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) bűnösnek találta a háromszoros olimpiai bajnok Szun Jangot, akit nyolcéves eltiltással sújtottak.

Hosszú Katinkával rajtolhattak a gyerekek

2020.02.16. 10:45
Hatalmas élménnyel gazdagodhattak a gyerekek, Hosszú Katinkával ugorhattak vízbe.

Úszás: három magyar érem a nizzai zárónapon

2020.02.09. 21:00
Három érmet szereztek a magyarok a Nizzában rendezett nemzetközi verseny utolsó, vasárnapi napján.

Úszás: Hosszú Katinka két aranyat nyert szombaton Nizzában

2020.02.08. 20:50
Hosszú Katinka két aranyéremmel folytatta szereplését szombaton a Nizzában zajló nagymedencés nemzetközi úszóviadalon.

Szabó Tünde válthatja Gyárfás Tamást a LEN vezetőségében

2020.02.08. 18:35
Szabó Tünde sportért felelős államtitkárt, a Magyar Úszó Szövetség volt főtitkárát jelöli a magyar szövetség a vizes sportokat tömörítő európai szövetség …

Úszás: két érmet is szerzett Nizzában Hosszú Katinka

2020.02.07. 20:40
A magyar úszónő minden számban rajthoz állt a pénteki napon, ahol egy ezüst- és egy bronzérmet nyert.

Úszás: a legjobbnak választotta Rasovszky Kristófot a FINA

2020.02.07. 18:05
A Nemzetközi Úszószövetség hivatalos oldalán közölte, hogy kik voltak az előző év legjobbjai.

Úszás: doppingolt a korábbi világcsúcstartó

2020.02.06. 22:05
Egyéves eltiltást kapott Roland Schoeman olimpiai bajnok dél-afrikai úszó a doppingszabályok megszegése miatt. A felfüggesztés visszamenőlegesen májustól érvényes.