NB I: a DVTK-t is legyőzte a Budapest Honvéd

A Budapest Honvéd legyőzte a Diósgyőrt a magyar bajnokság 12. fordulójában és így folytatta a jó sorozatát.

Fotó: MTI

Budapest Honvéd FC-DVTK 1-0 (1-0)

Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2669 néző, v.: Pintér
Budapest Honvéd: Tujvel - Batik, Kamber, Lovric - Uzoma, Gazdag (Ben-Hatira, 87.), Vadócz (Kesztyűs, 74.), Nagy G., Aliji - Lanzafame, Moutari (Banó-Szabó, 80.)
DVTK: Danilovic - Polgár, Brkovic, Karan, Tamás M. - Márkvárt, Iszlai - Sesztakov (Bacsa, 71.), Rui Pedro (Szabó B., 66.), Prosser - Hasani (Ivanovszki, 57.)

gólszerző: Lanzafame (29.)
sárga lap: Nagy G. (92.), Lanzafame (95.), illetve Karan (41.), Brkovic (80.), Ivanovski (92.)
piros lap: Ivanovski (92.)

Küzdelmes játékot hozott az esőtől felázott talajon rendezett mérkőzés. A Honvéd a félidő közepétől felülkerekedett ellenfelén és a 29. percben Davide Lanzafame góljával megszerezte a vezetést. Az olasz csatár találatához a diósgyőri védelem hibája is kellett.

A szünetet követően is nagy iramban zajlott a játék, a DVTK pedig egyre inkább elkezdett kitámadni. A Honvéd kontrákra játszott és több lehetőséget is kidolgozott, majd kihagyott és így nyílt maradt a mérkőzés.

A meccs parázs csatát hozott, amely végül az utolsó percben csúcsosodott ki: a diósgyőri Ivanovski piros kapott majd egy perccel később Feczkó Tamás és Giuseppe Sannio vezetőedzőket egyszerre küldte fel a lelátóra Pintér Csaba játékvezető.

A Honvéd immáron nyolc tétmeccs óta veretlen és a legutóbbi hat bajnokijából ötöt megnyert. A DVTK vendégként mindössze egy győzelemet aratott és ötször is kikapott.