NB I: Kassai rekordot döntött, Feczesin vezérletével nyert az Újpest

Feczesin Róbert duplájának köszönhetően az Újpest 3-1-re nyert Felcsúton az NB I 12. fordulójában. A ZTE-Mezőkövesd mérkőzésen Kassai Viktor rekordot döntött az élvonalban vezetett mérkőzések számát tekintve.

Puskás Akadémia FC - Újpest FC 1-3 (1-2)

Pancho Aréna, 1725 néző, v.: Bogár
PAFC: Hegedüs L. - Szolnoki, Meissner (Tamás N., 67.), Hadzsiev, Nagy Zs. - van Nieff, Varga J. (Radics, 9.) - Sós (Gyurcsó, 53.), Knezevic, Henty - Vanecek
Újpest: Banai - Pauljevic, Heris, Risztevszki, Burekovic - Nwobodo, Sankovic, Onovo, Zsótér (Szakály P., 88.), Simon K. (Balázs B., 91.) - Feczesin (Koszta M., 92.)

gólszerzők: Henty (34.), illetve Onovo (31.), Feczesin (45., 81.)
sárga lap: Meissner (14.), Nagy Zs. (90.), illetve Burekovic (76.)

Jól játszott az első félidőben az Újpest, de Vincent Onovo góljára azonnal válaszolt Ezekiel Henty. A fővárosiakat nem törte meg, hogy három perc alatt elveszítették az előnyüket, ugyanis Feczesin Róbert a szünet előtt bevette a felcsúti kaput.

Fordulás után a Puskás Akadémia igyekezett beszorítani ellenfelét, ám a mezőnyfölény nem járt góllal. A fővárosiak kontrákra játszottak és így ilyen támadás végén  Nwobodo  kihagyhatatlan helyzetbe hozta Feczesint, aki eldöntötte a mérkőzést.

ZTE FC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (0-1)

Zalaegerszeg, 2780 néző, v.: Kassai
ZTE FC: Demjén - Kocsis G., Lesjak, Bolla (Holodjuk, 89.), Bobál D. - Mitrovic, Bedi - Babati (Ikoba, 54.), Stieber, Radó (Grumic, 88.) - Bobál G.
Mezőkövesd Zsóry FC: Szappanos - Farkas D., Pillár, Katanec, Silye - Berecz, Karnickij - Pekár (Vajda, 72.), Cseri (Sajbán, 88.), Nagy D. (Vadnai, 87.) - Zivzivadze

gólszerzők: Bobál G. (60.), illetve Zivzivadze (40.)
sárga lap:
Babati (43.), Lesjak (44.), Bolla (83.), illetve Farkas D. (18., 81.), Silye (32.), Katanec (47.), Berecz (91.)
piros lap:
Farkas D. (81.)

Kassai Viktor vezette a mérkőzést, a karrierje során BL-döntőt (2011) és olimpiai finálét is vezető sípmester 322. alkalommal bíráskodott az élvonalban és ezzel rekordot ért el. Kassai aki 1999-ben vezetett először az NB 1-ben, Szabó Zsolt rekordját döntötte meg.

Mindkét csapat a védekezésre helyezte a hangsúlyt az első félidőben, és sokat elmond, hogy 36 percet kellett várni az első komoly helyzetre. Ekkor a zalaegerszegi Babati  célt tévesztett a másik oldalon Zivzivadze  viszont nem tette meg ezt a szívességet, így a Mezőkövesd vezetett a szünetben.

Nem sokkal a második játékrész megkezdése után tizenegyeshez jutott a ZTE, ám Szappanos kivédte Babati tizenegyesét. A zalaiak lendületesebben játszottak és sorra vezették a rohamokat. Az egyenlítésre végül a 60. percben került sor, amikor Bobál egalizált. A gól után mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, de nem változott az eredmény. A hajrában a zalaegerszegi Radó is rúghatott egy tizenegyest, de ezt a lövést is kivédte Szappanos.

Kaposvári Rákóczi-MOL Fehérvár FC 0-2 (0-1)

Kaposvár, 1500 néző, v.: Iványi
Kaposvári Rákóczi: Pogacsics - Nagy J. (Jakimiv, 68.), Nagy T., Szabó A., Fodor - Szakály A., Vachtler - Balázs (Slakta, 24.), Beliczky, Csiki (Nagy R., 79.) - Ádám
MOL Fehérvár FC: Kovácsik - Nego, Rus, Musliu, Stopira - Nikolov, Elek (Hadzic, 56.), Pátkai - Milanov, Futács (Zsóri, 89.), Petrjak (Pantic, 81.)

gólszerzők: Milanov (3., 11-esből), Futács (53.)
kiállítva: Pogacsics (22.)
sárga lap: Vachtler (11.), Fodor (50.), illetve Milanov (26.), Musliu (51.), Futács (73.)

Egyértelműek voltak az esélyek mivel a sereghajtó fogadta a listavezetőt, ráadásul a 3. percben a fehérváriak egy büntetőből megszerezték a vezetést. A kaposvári kapust Pogacsicsot ráadásul már az első játékrészben kiállították, így lényegében el is dőlt a mérkőzés. A kaposváriak ugyan küzdöttek becsülettel, de nem volt esélyük az egyenlítésre. A 3 pont sorsát végül Futács Márkó döntötte el.

Paksi FC-Kisvárda Master Good 1-1 (0-0)

Paks, 1210 néző, v.: Erdős
Paks: Rácz - Poór (Osváth, 72.), Lenzsér, Gévay, Szabó J. - Papp K., Simon Á. (Windecker, 59.), Balogh B. - Könyves (Kulcsár, 82.), Hahn - Böde
Kisvárda: Felipe - Melnyik, Kravcsenko, Rubus, Protic - Lucas, Bumba (Hej, 93.) - Hugo Seco (Kovácsréti, 83.), Cukalasz, Grozav - Gosztonyi (Sassa, 67.)

gólszerzők: Szabó (91.), illetve Lucas (88.)
piros lap: Papp (86.)
sárga lap: Papp (23., 86.), Gévay (33.), Simon (54.), Könyves (75.), illetve Bumba (21.)

A szünetig nem alakult ki komoly lehetőség miután a csapatok nem kockáztattak a csúszós talajon. Fordulás után előbb Könyves került helyzetbe, majd Papp lövése csattant a felső lécet. A szakadó esőben mindkét csapat a biztonságot tartotta szem előtt, kockázatot egyik sem vállalt a csúszós talajon, így nagy helyzet a szünetig nem alakult ki. A kisvárdaiak legnagyobb lehetőségét Bumba hagyta ki, majd a paksi Könyves rontott ziccert és ütközött Felipével.

A végjátékra felpörögtek az események: a paksi Pappot kiállították és Lucas vezetéshez juttatta a Kisvárdát. A paksiak azonban nem adták fel és a lefújás előtt Szabó révén kiegyenlítettek.

Magyar labdarúgás,Újpest,Diósgyőri VTK,Mezőkövesd-Zsóry FC,Puskás Akadémia FC,Kisvárda Master Good,MOL Fehérvár FC,Kaposvári Rákóczi,Zalaegerszegi TE