NBA: Lillard parádéja is kevés volt a Portland győzelméhez

Hiába dobott Damian Lillard 60 pontot, a Portland Trail Blazers 119-115-re kikapott a Brooklyn Netstől az NBA mai játéknapján.

Fotó: Getty Images

Hihetetlen az a mértékű összeomlás amit a Memphis produkált Orlandoban. A Grizzlies eleve hátrányból kezdte a negyedik negyedet, hogy aztán az utolsó játékrészt 34-8-ra elveszítsék. Az Orlando Magic először játszott igazán jól a szezonban és ez főleg Nikola Vucsevics (23 pont, 16 lepattanó, 6 gólpassz) és Jonathan Isaac (22 pont, 8 lepattanó) érdeme.

Első idegenbeli győzelmét aratta a Cleveland miután 113-100-ra nyert Washingtonban. A "Cavs" akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna, de a fővárosiak egyszer még képesek voltak visszajönni a mérkőzésben. A clevelandiak legjobb pontszerzője Tristan Thompson volt 23 ponttal.

A legutóbbi hat találkozójából az ötödiket zárta győzelemmel az Indiana Pacers. Nate McMillan csapata tizenöt pontos hátrányból visszajőve két középső harmadban múlta felül a Detroitot és végül a hajrára megőrizve előnyét 112-106-ra nyert. A mérkőzés legjobbja Domantas Sabonis volt aki remek statisztikái mellett (17 pont, 14 lepattanó, 6 gólpassz), Andre Drummond dolgát is alaposan megnehezítette.

Hiába Trae Young 30 pontos mérkőzése az Atlanta Hawks kikapott hazai pályán a Sacramentotól. A Kings a második félidőre törte meg ellenfele lendületét és nyert azért mert a kispadról érkező játékosok hatékonyabban dobtak. A Kingsből Buddy Hield (22 pont) és Bogdan Bogdanovics (20 pont) emelhető ki.

D`Angelo Russell hiába vezette egyszemélyes hadseregként a Golden State-et és dobott 52 pontot, egyedül kevés volt a Warriors győzelméhez. Pedig a GSW-nek megvolt az esélye a Minnesota ellen, ám a Timberwolves előbb kivívta a hosszabbítást, majd a túlórában meg is nyerte a meccset. Ez leginkább Andrew Wiggins (40 pont) és Karl-Anthony Towns (20 pont, 14 lepattanó) érdeme.

Egy negyedig volt a New Orleans-Toronto mérkőzés, aztán a címvédő más sebességi fokozatba kapcsolt és a nagyszünetre mindent el is döntött. A Raptors 122-104-es győzelméből Pascal Siakam 44 ponttal és 10 lepattanóval,  OG Anunoby pedig 21 ponttal vette ki a részét.

Egyértelműen a nap meglepetése Dallasban született meg, ahonnét a New York Kinicks elhappolta a győzelmet. Pedig a texasiaknál Luka Doncic tripla-duplázott (38 pont, 14 lepattanó, 10 gólpassz), Kristaps Porzingis pedig 28 pontot dobott korábbi csapatának. A többiek viszont nem játszottak jól és így a New York a hajrában kivívhatta a győzelmet. Az immáron 2-7-el álló gárda legjobbjai a 29 pontos Marcus Morris, a 21 pontos Julius Randle és a dupla-duplázó (14 pont, 12 lepattanó) Bobby Portis voltak.

Kevesen gondolták volna a szünetben, hogy izgalmas lesz a Utah-Milwaukee mérkőzés ugyanis a hazaiak 18 ponttal vezettek a Delta Centerben. A Bucks azonban feléledt és a véghajrára kiegyenlített. Bojan Bogdanovicsnak azonban még volt egy dobása és a Jazz sztárja a gyűrűbe is helyezte a győztes triplát. Bodganovic amúgy is kiemelkedett a maga 33 pontjával, amivel főszerepet játszott a győzelemben. Mike Conley szintén remekelt, 5 elsüllyesztett hármasának köszönhetően 19 pontig jutott. A másik oldalon  Giannis Antetokounmpo 30 pontig és 13 lepattanóig jutott, ám az utolsó percekben megint kipontozódott.

Immáron három meccse tart a Philadelphia nyeretlensége. A szezont öt sikerrel kezdő bajnokaspiráns ma Ben SImmons nélkül kapott ki 100-97-re Denverben. A Nuggets ténylegesen a sírból jött vissza ezen a meccsen, ugyanis az utolsó játékrész még 21 pontos philadelphiai vezetésről vette kezdetét. Ekkorra viszont elfogytak a vendégek és így megszületett a szezon egyik legnagyobb és legváratlanabb fordítása. Nikola Jokics a 26 pontja nagy részét a negyedik negyedben szerezte, ehhez pedig még 16 lepattanó és 10 gólpassz is társult. Jokicson kívül Jamal Murray (22 pont, 11 gólpassz, 6 lepattanó) és Will Barton (20 pont) emelhető ki.

Damian Lillard élete meccsét játszotta ám ez is kevés volt ahhoz, hogy győzelemre vigye csapatát. A Portland Trail Blazers szupersztárja karriercsúcsot és franchise-rekordot jelentő 60 pontot dobott a Brooklyn Nets ellen (19/33 mezőnyből), de a többiek egyszerűen nemhogy felnőni, megközelíteni sem tudták őt. A Nets ellenben ma csapatként működött: Spencer Dinwiddie 34, Kyrie Irving 33 pontot dobott, Jarrett Allen pedig öt dobást is blokkolt.

Fantasztikus védekezéssel nyert a Los Angeles Lakers a Miami ellen. Nem elég, hogy a kaliforniaiak mindössze 80 pontot kaptak, de a Heat-nek volt egy olyan szériája a harmadik játékrészben amikor 13 dobást rontottak el a vendégjátékosok. Elől szokás szerint LeBron James (25 pont, 6 gólpassz) és Anthony Davis (26 pont, 7 gólpassz) villogott.

Indiana Pacers-Detroit Pistons 112-106
Orlando Magic-Memphis Grizzlies 118-86
Washington Wizards-Cleveland Cavaliers 100-113
Atlanta Hawks-Sacramento Kings 109-121
Minnesota Timberwolves-Golden State Warriors 125-119
New Orleans Pelicans-Toronto Raptors 104-122
Dallas Mavericks-New York Knicks 102-106
Denver Nuggets-Philadelphia 76ers 100-97