NHL: a Tampa Bay győzött a svéd fővárosban

A Tampa Bay Lightning 3-2-re győzött a Buffalo Sabres ellen az NHL legutóbbi játéknapjának svédországi mérkőzésén.

Végig fölényben játszva nyerte meg a Stockholmban rendezett mérkőzését a Tampa Bay Lightning a Buffaloval szemben. A tavalyi alapszakaszt megnyerő gárda Nyikita Kucserov és Alexander Killorn góljaival már az első harmad után két góllal vezetett, majd a buffaloi szépítés után Yanni Gourde döntötte el a mérkőzést. A Sabres-ben hiába duplázott Sam Reinhart, a buffaloiak végig alárendelt szerepet játszottak és így alulmaradtak. A Buffalo sorozatban negyedik mérkőzését is elveszíthette, ezen a mérlegén már ma javíthat, hiszen a két csapata este is megmérkőzik a svéd fővárosban.

Alig 69 másodperc alatt vezetést szerzett a Boton Detroitban, ám a Red Wings ezen az estén alaposan kitett magáért. Dylan Larkin egyenlített majd az első detroiti mérkőzését játszó Robby Fabbri két emberelőnyt is gólra váltott. A Bruins ugyan szépített, de végül az üres kapuba találó Anthony Mantha bebiztosította a detroiti győzelmet. A Red Wings négy vereség után győzött ismét és sorozatban negyedszer is felülmúlta a bostoniakat.

Fordítania  kellett a Winnipegnek a Vanvouver ellen. A vendégek JT. Miller révén kerültek előnybe, ám a hazaiak szinte azonnal válaszoltak két góllal. A harmadik játékrész hajrájáig kiélezett volt a küzdelem ekkor azonban előbb Kyle Connor betalált, majd az utolsó percben Adam Lowry vette be az üresen hagyott vancouveri kaput. A Jets kapujában Connor Hellebuyck 32 védést mutatott be. A Canucks három mérkőzést veszített el zsinórban.

Lenullázta az Edmointon a New Jersey-t: az Oilers a második harmadban szerezte meg a vezetést Leon Draisaitl révén majd a harmad hajrájában egy percen belül két góllal eldöntötte a mérkőzést. Az utolsó játékrészben Alex Chiasson állította be a végeredményt. Az edmontoniaknál Ryan Nugent-Hopkins és Joel Persson két gólpasszt jegyzett, míg Chiasson 1+1-el zárt. Az edmontoni kapus Mikko Koskinen mind a 29 New Jersey-i lövésnek útját állta.

Buffalo Sabres-Tampa Bay Lightning 2-3
Detroit Red Wings-Boston Bruins 4-2
Winnipeg Jets-Vancouver Canucks 4-1
Edmonton Oilers-New Jersey Devils 4-0