Bundesliga: megszakadt a Leverkusen nyeretlenségi sorozata - videó

A gyógyszergyáriak Karim Bellarabi találatával nyertek a Wolfsburg otthonában, ezzel megelőzték riválisukat a tabellán.

Fotó: Bild

Nem hozott szemet kápráztató futballt a Wolfsburg és a Leverkusen ütközete. Erre persze az elmúlt hetek eseményei alapján nem is lehetett számítani, a Farkasok három, a gyógyszergyáriak négy mérkőzés óta képtelenek voltak győzelmet szerezni.

A mérkőzés első félidejében egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, a Wolfsburg meglehetősen pontatlanul futballozott, erre pedig a játékrész közepén rá is fizetett a hazai csapat, Karim Bellarabi szerezte meg a vezetést a Bayernek.

A szünet után nagyot változott a játék képe, az első félidőben kapura lövési kísérletig sem jutó Wolfsburg ritmust tudott váltani és sokkal veszélyesebb játékot mutatott be, csakhogy a gól sehogy nem akart összejönni. Elsősorban a házi gólkirály Wout Weghorst került veszélyes helyzetekbe, de ezen az estén ő is gól nélkül maradt.

A Leverkusennek is megvoltak a lehetőségei, hogy lezárják a mérkőzést, ez pedig a hosszabbítás hatodik percében a csereként beálló Paulinhónak sikerült végül.

A Leverkusen győzelmével megelőzte a tabellán a Wolfsburgot és egy pontra megközelítette a Borussia Dortmund, Schalke kettőst. A Farkasok zsinórban negyedik mérkőzésükön maradtak nyeretlenek.

Bundesliga, 11. forduló

Wolfsburg-Bayer Leverkusen 0-2 (Bellarabi 25., Paulinho 90+6.)

Később

18.00 Freiburg-Eintracht Frankfurt

A forduló további eredményei

Borussia Mönchengladbach-Werder Bremen 3-1 (Bensebaini 20., Herrmann 22., 59. ill. Bittencourt 90+2.)
Bayern München–Borussia Dortmund 4–0 (Lewandowski 17., 76., Gnabry 47., Hummels 80. – öngól)
Hertha–RB Leipzig 2–4 (Mittelstadt 32., Selke 92, .ill. Werner 38. – 11-esből, 89., Sabitzer 45+1., Kampl 83.)
Mainz–Union Berlin 2–3 (Onisiwo 81., Brosinski 94., ill. Ingvartsen 30., S. Andersson 45+3., 52.)
Paderborn–Augsburg 0–1 (P. Max 45+3.)
Schalke–Düsseldorf 3–3 (Caligiuri 33., Kabak 67., Serdar 79. ill. Hennings 62 – 11-esből, 74., 85.)
Köln–Hoffenheim 1–2 (J. Córdoba 34., ill. Adamjan 48., Locadia 98. – 11-esből)