NBA: nagy árat fizetett a Boston a győzelemért

A Boston Celtics 135-115-re győzött a San Antonio Spurs otthonában az NBA mai játéknapján, ám Gordon Hayward kéztörése miatt egy időre elveszítette egyik legjobb játékosát.

Már az első félidőben óriásit lépett a győzelem felé a Boston a nap rangadóján miután 72-54-re elhúzott San Antonioban. A Celtics a második félidőben egyszer ugyan megtorpant, de végül így is magabiztosan tudott győzni 8 év után az AT&T Centerben. A sikernek azonban nagy ára volt: a remek formában lévő Gordon Hayward ütközött LaMarcus Aldridge-al és eltörte a kezét. Kemba Walker volt a vendégek vezére ezen az estén, a 26 pontja mellett 9 gólpasszt osztott ki, míg Jaylen Brown meg sem állt 30 pontig.

Rengeteg hibával játszott a Charlotte és a New Orleans is. Végül a Pelicans rontott kevesebbet az utolsó negyedben és így 115-110-re megnyerte a mérkőzést. A vendégeknél Brandon Ingram 25 pontig jutott, de JJ Redick is eljutott 22-ig. A Hornetsből  Devonte’ Graham (24 pont, 10 gólpassz) játékát kell kiemelni.

Kilenc emberrel állt ki a Golden State Oklahomában és a papírformának megfelelően az OKC 60-43-ra el is húzott. Steve Kerr csapata azonban nagyot küzdve egyenlített. Az OKC a negyedik negyedben aztán ellépett újra 14 ponttal és onnan már nem tudott teljesen felállni a fiatal Warriors. Danillo Gallinari volt a legjobb oklahomai pontszerző 21 ponttal, Chris Paul 16 pontja mellé 9 gólpasszt jegyzett. A GSW-ből megint D`Angelo Russell emelkedett ki, ezúttal 30 pontig jutott.

James Harden megint egy olyan mérkőzést játszott amely után sokan felvetik ,hogy jelenleg ő a legjobb játékosa az NBA-ben. A Houston szakállas klasszisa a komplett második félidőben nyolc triplát dobott be a Chicago ellen. Harden a mérkőzést végül 42 ponttal, 10 lepattanóval, 9 gólpasszal és 11 kiharcolt büntetővel emelkedett ki. Russell Westbrook ugyan eljutott 27 pontig, de az egykori MVP játékát a hét eladott labdája árnyékolta be. A Bullsban senki sem tudott 13 pont fölé jutni és így esélyük sem volt a texasiak ellen.

A pihenőnapot kapó Kristaps Porzingis nélkül is könnyedén győzött a Dallas Mavericks Memphisben. A dallasiak egyszerűen túldobták ellenfelüket és arattak fölényes győzelmet. Tim Hardaway Jr. 20 ponttal segítette a texasiakat, ám az igazi vezér ma is Luka Doncic volt. A szlovén klasszis 24 ponttal, 14 lepattanóval és 8 gólpasszal mutatta meg, hogy milyen formának is örvend.

San Antonio Spurs–Boston Celtics 115–135
Charlotte Hornets–New Orleans Pelicans 110–115
Chicago Bulls–Houston Rockets 94–117
Memphis Grizzlies–Dallas Mavericks 122–138
Oklahoma City Thunder–Golden State Warriors 114–108