NHL: tovább tart a bajnok Blues szárnyalása (videó)

Zsinórban 12. mérkőzését is pontszerzéssel zárta a Florida, bár ezt a szériát most hosszabbításos vereséggel sikerült folytatni. Az Islanders győzelméből Thomas Greiss 27 védéssel vette ki a részét, a győztes találatot Scott Mayfield szerezte.

Két nap alatt másodszor is legyőzte a Tampa Bay a Buffalo Sabrest a Global Series Stockholmban rendezett meccsén. A Lightningban Pat Maroon duplázott, a svéd Victor Hedman is góllal ünnepelt hazai földön, Curtis McElhinney pedig 40 hárítást mutatott be a győztes csapatban.

A Philadelphia elherdálta kétgólos előnyét a Toronto ellen, végül a szétlövésben Sean Couturier mégis elintézte, hogy a Flyers neve mellé kerüljön a diadalt jelentő W. A Philly sorozatban harmadik sikerét artatta, melyben oroszlánrészt vállalt a 38 lövést ártalmatlanító Brian Elliott.

A Canadiens elképesztő első harmadot produkálva verte a Los Angelest. A hazaiak az első húsz perc során háromszor is beköszöntek - kétszer emberelőnyben, mindkétszer Shea Weber révén -, a Kings a hátralévő negyven perc alatt csak kétszer talált be. A Montreal legutóbbi hét meccséből ötöt vívott meg sikerrel.

Szintén 3-0-ra nyerte az első játékrészt az Ottawa, amely 4 másodperc különbséggel szerezte második illetve harmadik gólját. A Hurricanes Andrei Svecsnyikov góljával szépíteni tudott csak, de a végső döfést a Senators vitte be Brady Tkachuk lövésével. A Hurricanes négy meccs óta nyeretlen.

Legutóbbi tíz randevúját elbukta a Pittsburgh a Chicago ellen, és most ugyan a Blackhawksos Dominik Kubalik és Patrick Kane góljaira Jake Guentzel és Bryan Rust válaszolt, majd a szétlövésben a győzelem is meglett, de a Penguins sérülés miatt elvesztette Sidney Crosbyt.

Sorozatban hatodik diadalát aratta a Capitals, ennek most a Vegas látta kárát. Nicklas Backstrom kétszer szólaltatta meg a gólt jelző dudát, Brian Holtby pedig 30 hárítással rontotta el a Golden Knights kedvét.

Kétszer is kétgólos előnyt harcolt ki a Coyotes, a végén mégis a Minnesota örülhetett. Két harmad után 3-3 állt az eredményjelzőn, az utolsó húsz percben viszont csak Ryan Hartman és a Wild iratkozott fel a gólszerzők közé, így pedig a vendégek szerezték a mérkőzés utolsó három találatát és bezsebelték a győzelmet.

Folytatta pocsék sorozatát a Columbus, amely legutóbbi hét meccséből csupán egyszer tudott ünnepelni. Ezúttal a Colorado múlta felül a Blue Jackets csapatát, Cale Makar kétszer juttatta a korongot a Columbus kapujába, míg az Avalanche ketrece előtt Pavel Francouz 39 alkalommal tette a dolgát.

A bajnok St. Louis hosszabbításban szerezte meg zsinórban hetedik győzelmét,a Calgaryban viszont megszakadt Lindholm kilenc mértkőzésen át tartó pontszerző sorozata. A győztes találatot David Perron helyezte el emberelőnyben a Calgary hálójában.

A szétlövés hetedik köre döntött a San Jose és a Nashville összecsapásán, ekkor Timo Meire végre batalált 13 sikertelen rávezetés után. A rendes játékidőben Filip Forsberg és  Tomas Hertl tudta bevenni a kaput, a hazai kapuban Martin Jones 24 hárításig jutott.