Premier League: a Brighton most nem tudta meglepni az MU-t - videó

A kék-fehérek legutóbbi két bajnoki mérkőzésüket megnyerték a Manchester United ellen, ezúttal viszont otthon tartotta mindhárom pontot Ole Gunnar Solksjaer együttese.

Fotó: premierleague.com

Nem lehetnek maradéktalanul elégedettek a Manchester United szurkolói csapatuk idei teljesítményével, a Vörös Ördögök meglehetősen hektikusan szerepelnek a bajnokságban, az európai kupaporondon viszont kifejezetten jól megy Ole Gunnar Solksjaer tanítványainak. A manchesteriek ezúttal a Brightont fogadták az Old Traffordon a Premier League-ben, a norvég tréner pedig egy meglehetősen fiatal kezdő csapatot küldött pályára: a United játékosainak átlagéletkora még a 24 évet sem érte el.

A hazaiaknak egészen a 17. percig kellett várniuk arra, hogy kedvenceik megszerezzék a vezetést, ekkor Andreas Pereira vette be a brightoni kaput. A brazil támadó lövése megpattant, így a vendégek kapusának esélye sem maradt a hárításra. Két perccel később hihetetlen körülmények között duplázta meg előnyét a Manchester, egy kapu előtti kavarodás végén Davy Propperről pattant saját kapujába a labda, talán még ő sem tudja, hogyan.

Érdekesség, hogy az MU a 2019-es naptári évben mindössze másodszor tudott az első félidőben két gólt szerezni hazai környezetben, ez utoljára januárban, szintén a Brighton ellen sikerült. A statisztikák kedvelőinek szintén érdekes adat lehet, hogy a Manchester Unitedet 68. alkalommal segítették az ellenfelek öngóllal a Premier League-ben - egyetlen másik együttest sem segítettek ilyen sokszor az ellenfelek.

A második félidő derekán néhány másodpercre felvillant az egyenlítés esélye a Brighton számára, Lewis Dunk egy szögletet követően fejelt a hazai kapuba, ám nem örülhettek sokáig a vendégek, mert két perccel később Marcus Rashford újra növelni tudta a United előnyét egy pazar találattal. A gólpasszt Anthony Martial adta, a francia középpályás legutóbbi 13 hazai pályán lejátszott mérkőzésén tizenkettedik "kanadai pontját" szerezte. Győzelmével az MU fellépett a tabella hetedik helyére.

A másik kora délutáni találkozón alsóházi rangadót rendeztek, ám a Wolverhamtpon az Aston Villa ellen aratott sikerével egészen a nyolcadik helyig száguldott előre a tabellán és pontszámban tartja a lépést a Manchester Uniteddel. A Wolves első találatát Rúben Neves szerezte meg, aki minden sorozatot figyelembe véve már a 14. gólját lőtte a Wolverhampton színeiben, ebből tizenegyet a tizenhatoson kívülről szerzett. A mérkőzést Raul Jimenez döntötte el Adama Traoré gólpasszából, Jimenez 13. találatát szerezte meg a szezonban. Bár a találkozó ráadásában Trezeguet révén a szépségtapaszt még sikerült felragasztania a Villának, az egyenlítésre már nem maradt ideje a birminghami együttesnek.

A forduló rangadóját, a Liverpool-Manchester City ütközetet 17.30-tól rendezik az Anfield Roadon.

Premier League, 12. forduló

Manchester United-Brighton 3-1 (Pereira 17., Propper 19. - öngól, Rashford 66. ill. Dunk 64.)
Wolverhampton-Aston Villa 2-1 (Neves 41., Jimenez 86. ill. Trezeguet 90+2.)