Premier League: a Liverpool nyerte az ősz rangadóját - videó

A Vörösök már 3-0-ra is vezettek a Manchester City ellen az Anfield Roadon, végül két góllal nyertek és hatalmas előnyre tettek szert a tabella élén.

Fotó: premierleague.com

Hosszú negatív szériát szeretett volna megtörni a Manchester City, Pep Guardiola csapata ugyanis 16 mérkőzés óta nem tudott nyerni az Anfield Roadon. Ha mindez nem lenne elég, a Bajnokok Ligája címvédője legutóbbi 50 Premier League mérkőzéséből mindössze egyet veszített el - igaz azt éppen a City ellen.

Ahogy az várható volt, a találkozó szenzációs iramban kezdődött, a Liverpool pedig nagyon gyorsan megtörte a jeget, a hatodik percben Fabinho pokoli bombájával előnybe kerültek a Vörösök. A City játékosai heves reklamálásban törtek ki, ugyanis a vendég játékosok szerint a vezető gólt eredményező akció liverpooli kezezéssel indult, amit ráadásul saját tizenhatosán belül követett el a hazai csapat, ám Michael Oliver játékvezető az erősen tizenegyes gyanús szituációban úgy döntött, nem jár büntető a vendégeknek.

Még az első negyed óra sem telt el, Mohamed Szalah megduplázta a Liverpool előnyét, Andy Roberston beadását fejelte Claudio Bravo kapujába. Érdekesség, hogy ez volt a Vörösök második kapura tartó kísérlete a találkozón, igencsak hatékonyan dolgoztak Jürgen Klopp tanítványai.

A második félidő elején tulajdonképpen el is döntötték a mérkőzést a hazaiak, John Henderson beadását ezúttal Sadio Mané bólintotta a manchesteri kapuba. A szépségtapaszt Bernardo Silva ragasztotta fel a manchesteri sebekre, de a pontszerzésre nem sok esélye volt ezen az estén Pep Guardiola együttesének.

A Liverpool tizenkét lejátszott bajnokijából tizenegyet megnyert és már nyolc ponttal vezetik a Premier League tabelláját az egyaránt 26 pontos Leicester City és Chelsea előtt. A Manchester City vereségével visszacsúszott a tabella negyedik helyére.

Premier League, 12. forduló

Liverpool-Manchester City 3-1 (Fabinho 6., Szalah 13., Mané 51. ill. Bernanrdo Silva 78.)

A forduló további eredményei

Manchester United-Brighton 3-1 (Pereira 17., Propper 19. - öngól, Rashford 66. ill. Dunk 64.)
Wolverhampton-Aston Villa 2-1 (Neves 41., Jimenez 86. ill. Trezeguet 90+2.)
Leicester City–Arsenal 2–0 (Vardy 68., Maddison 75.)
Norwich–Watford 0–2 (Deulofeu 21., Gray 52.)
Chelsea–Crystal Palace 2–0 (Abraham 52., Pulisic 79.)
Burnley–West Ham 3–0 (Barnes 11., Wood 44., Roberto Jiménez 54. – öngól)
Newcastle–Bournemouth 2–1 (Yedlin 42., Clark 52., ill. H. Wilson 14.)
Southampton–Everton 1–2 (Ings 50., ill. Davies 4., Richarlison 75.)
Tottenham–Sheffield United 1–1 (Szon Hung Min 58., ill. Baldock 78.)