Serie A: Dybala döntötte el a forduló presztízsmeccsét (videó)

A Juventus 1-0-ra legyőzte a Milant az olasz bajnokság 12. fordulójában így továbbra is vezeti a tabellát.

229. alkalommal mérkőzött egymással az olasz futball két zászlóshajója a Juventus és a Milan. Bár a milánóiak évek óta nem szerepeltek történetükhöz méltóan, de így is presztízscsatát ígért a két csapat mai összecsapása.

A derbi első lehetősége Gonzalo Higuain előtt adódott, aki éles szögből próbált meg kapura lőni. (Az argentin egy évvel ezelőtt még a Milan játékosaként kapott piros lapot a meccsen, két évvel ezelőtt viszont ő döntött a Juventus javára).

A milánóiak jól futballoztak az első félidőben de sem  Lucas Paquetá  sem Theo Hernández sem pedig Krzysztof Piatek nem tudott túljárni Wojciech Szczęsny eszén. Higuain mellett Cristiano Ronaldo és Federico Bernardeschi hagyott ki egy-egy kisebb helyzetet a hazaiaktól.

Fordulás után a második játékrész első lehetősége a hazaiak előtt adódott Blaise Matuidi révén. Az 55. percben aztán Maurizio Sarri hozott egy meglepő döntést és lecserélte Cristiano Ronaldót. A portugál szupersztár finoman szólva sem értett egyet a döntéssel és azonnal az öltözőbe ment. Három perccel ezután megint támadott a Milan, de Piatek és Szczęsny párharcából megint a kapus jött ki győztesen a honfitársával szemben.  A lengyel kapusnak a 74. percben is meg kellett villantania a reflexeit, Hakan Çalhanoğlu szabadrúgásánál.

Némileg váratlanul aztán a 77. percben előnybe került a Juventus: Gonzalo Higuain passzát a remek formában lévő Paulo Dybala váltotta gólra.

Egyértelműen a kapus volt a legerősebb pontja a mai Juventusnak, ugyanis Calhanoglu  percekkel később egyenlíthetett volna, ám Szczęsny útját állta az egyenlítésnek. A hajrában Higuain eldönthette volna a mérkőzést, ám a torinóiak argentin csatára centikkel fölé lőtt és így maradt az 1-0.

Győzelmével a Juventus visszavette a vezetést az Internazionalétól.

Serie A, 12. forduló

Juventus–AC Milan 1–0 (Dybala 77.)

péntek:

Sassuolo–Bologna 3–1 (F. Caputo 34., 75., Boga 68., ill. Orsolini 70.)

szombat:

Brescia–Torino 0–4 (Belotti 17., 26. – mind a kettőt 11-esből, Berenguer 75., 81.)
Inter–Hellas Verona 2–1 (Vecino 65., Barella 83., ill. Verre 19. – 11-esből)
Napoli–Genoa 0–0

vasárnap:

Cagliari–Fiorentina 5–2 (Rog 17., Pisacane 26., G. Simeone 34., Joao Pedro 54., Nainggolan 65., ill. Vlahovics 75., 87.)
Lazio–Lecce 4–2 (J. Correa 30., 80., Milinkovics-Szavics 62., Immobile 77. – 11-esből, ill. Lapadula 40., La Mantia 85.)
Sampdoria–Atalanta 0–0
Udinese–SPAL 0–0
Parma–AS Roma 2–0 (Sprocati 68., Cornelius 93.)