NFL: valóságos thrillert nyert meg a Green Bay és a Tennessee (videó)

A Tennessee Titans és a Gren Bay Packers is hihetetlen izgalmakat követően növelte győzelmei számát az NFL 10. játékhetén.

Fotó: AP

Tennessee Titans–Kansas City Chiefs 35–32

Travis Kelce touchdownjával és Harrison Butker mezőnygóljának köszönhetően a Kansas 10-0-ra vezetett az első negyedet követően, a rájátszásba jutásért küzdő Titans azonban a második játékrészben fordított Anthony Firkser elkapásával és Rashaan Evans labdaszerzés után születő hatpontosával. Mivel Butker belőtt egy mezőnygólt, így a szünetet 13-13-ról kezdhették a csapatok.

Tyreke Hill TD-jével megint a Chiefs került előnybe, ám Butker elrontotta a jutalomrúgást így amikor a remek napot kifogó Daniel Henry befutott az ellenfél célterületére, megint a hazaiak álltak jobban. A harmadik negyedet Butker zárta le egy mezőnygóllal, így itt volt az újabb fordítás kansasi részről. A vendégek aztán Mecole Hardman TD-jével tovább növelték az előnyüket és Henry újabb hat pontot érő futást mutatott be az idő egyre csak fogyott ráadásul Butker újabb három pontot érő rúgással ötpontosra növelte a különbséget.

Az utolsó egy perc aztán egy valóságos thrillerrel ért fel: a Tennessee nem tudta csökkenteni a hátrányát, sőt a Chiefs újfent mezőnygól-távolságig jutott. A snap azonban rossz volt és így a Titans visszakapta a labdát. Adam Humphries TD-t ért el, az irányító Ryan Tannehill pedig sikeresen végrehajtotta a kétpontos kísérletet. 23 másodperccel a vége előtt fordított a Titans, ám a vendégek még támadhattak. A kansasiak el is jutottak mezőnygól távolságig, Butker azonban nem tudta berúgni a labdát a póznák közé és így a Tennessee Titans nyerte az év egyik, ha nem a legizgalmasabb mérkőzését.

Nem ez volt Ryan Tannehill legjobb mérkőzése a passzolt yardokat tekintve (181-ig jutott), ám a másodvirágzását élő irányító két TD-passzal és egy kétpontos akcióval vállalt oroszlánrészt a győzelemből. A két futott hatpontosig jutó Derrick Henry viszont ténylegesen élete meccsét játszotta, összesen 188 yardot tett meg a labdával.

A Kansas támadósora megtette amit lehet mivel a mérkőzés a speciális csapatrészen ment el: Patrick Mahomes 446 yarddal, 3 TD-vel és 36 jó passzal mindent megtett a győzelemért, de az elkapó Tyreek Hill (175 yard) teljesítményét sem érheti rossz szó.

A Kansas jelenleg az ötödik helyen áll 6-4-es mérleggel, míg a továbbjutási reményeit életben tartó Titans a kilencedik a főcsoportjában 5-5-ös mérleggel.

New Orleans Saints–Atlanta Falcons 9–26

Egy-egy mezőnygólt hozott az első negyed az NFC déli riválisainak mérkőzésén. A második játékrész elején aztán előnybe került a Falcons miután Austin Hooper kapta el a célterületen belül Matt Ryan labdáját, majd egy újabb mezőnygóllal már 13-3 volt az eredmény a georgiai csapatnak.

Will Lutz a második és a harmadik negyedben is berúgott egy mezőnygólt, így nyílttá vállt a mérkőzés, ám a negyedik negyedben sem tudott semmit sem mutatni a New Orleans-i támadósor. Sőt, Brian Hill TD-jével kezdődött az utolsó 15 perc. Az atlantaiak meglepő győzelmét Younghoe Koo két további mezőnygóllal tette még hangsúlyosabbá.

Atlantai részről nem elsősorban a támadókat kell kiemelni: Matt Ryan a két TD-passza mellé 182 yardot és egy inteception-t tudott elkönyvelni, de futásban is Hill épp, hogy túllépte a 60 yardot. A védők viszont kitettek magukért: Vic Beasley 1,5, Grady Jarrett pedig 2,5 sackket mutatott be Drew Brees ellen.

A New Orleans-i irányító ugyan nem adta el a labdát de finoman szólva sem játszott jól. A Saints támadóegységéből egyedül a 152 yardot elkapó Michael Thomast lehet kiemelni.

Változás így sem állt be a csapatok mutatóit illetően: a Saint 7-2-vel továbbra is biztos rájátszás-résztvevőnek tűnik, míg a Falcons 2-7-re módosította csak a mérlegét.

Green Bay Packers–Carolina Panthers 24-16

Curtis Samuel elkapásának köszönhetően a vendégek szerezték a meccs első pontjait de Aaron Jones révén egyenlített a Packers az első negyedben. Egy mezőnygóllal újfent a carolinaiak kerültek fölénybe, ám Jones újabb futott TD-jének köszönhetően a hazaiak mehettek előnnyel a szünetre. A Green Bay-i futó aztán a harmadik negyedben is futott egy TD-t és mivel Mason Crosby lába nem remegett meg az extra pontoknál így 24-10-es hazai vezetéssel kezdődött az utolsó negyed.

A zárónegyed aztán itt is óriási izgalmakat hozott: az MVP-esélyes Christian McCaffrey is futott egy touchdownt és felhozta egy labdabirtoklásnyi különbségre a vendégeket. A kétpontos extra játék viszont kimaradt így 24-16-ra módosult az állás. A Green Bay nem tudta lezárni a meccset, a Panthers viszont támadott. Úgy tűnt a hazaiak ha vért izzadva is, de kivédekezik a carolinaiak utolsó támadását, ám egy szabálytalanság miatt öt másodperccel a vége előtt még egyszer jöhettek a hazaiak.

McCaffrey volt az aki megpróbálta átnyújtani a labdát a vonalon, ám megállították. A bírók azonban úgy ítélték meg, hogy a játékos térde leért a földre, a tumultusban azonban ez nem látszott teljesen. A videózás után nem találtak perdöntő bizonyítékot arra, hogy ez nem így történt és így a Green Bay hallatlan izgalmak közepette győzött.

Aaron Rodgersnek nem kellett nagyot játszania, 29 passzkísérletéből 17 volt jó és 233 passzolt yarddal zárt, legjobb célpontja Davante Adams 118 yardig jutott az elkapók közül. Aaron Jones egyértelműen a győzelem legfőbb letéteményese volt a maga 3 futott TD-jével.

A carolinai Kyle Allen 307 passzolt yarddal zárt (1 TD, 1 INT), a legjobb elkapó D.J. Moore volt 120 yarddal. Christian McCaffrey ezúttal 108 yardot tett meg a labdával futóként.

A Green Bay 8-2-vel a második az NFC-ben, de az 5-4-el álló Carolina helyzete sem reménytelen még a rájátszást illetően.

Ami a többi mérkőzést illeti:

Négy vereség után győzött ismét a Chicago Bears miután 20-13-ra felülmúlta a Detroit Lionst az NFC északi csoportjának rangadóján. Drámai véghajrát hozott a Cleveland-Buffalo mérkőzés, amelyet meglepetésre a Browns nyert meg: Rashard Higgins másfél perccel a vége előtt szerezte meg a clevelandiek fordítását jelentő TD-t, majd a Bills rúgója Stephen Hauschka elhibázott egy mezőnygól-kísérletet. Ami a többi mérkőzést illeti:

Meglehetősen hektikus küzdelmet hozott a New York-i rangadó, amely végül a Jets győzelmével zárult. A Jets az első negyedet 14-0-ra az utolsót 10-0-ra nyerte de így is csak az utolsó negyedórában tudta megfordítani a mérkőzést. Szintén a véghajrában dőlt el a Tampa-Bay-Arizona találkozó, amelyet végül Peyton Barber touchdownjával nyert meg a Buccaneers.

Hat év után fordult elő, hogy három olyan csapat is meccset tud nyerni egyszerre, amelyik 1-7-el kezdte a szezont, ez azzal jött össze, hogy a Miami 16-12-re múlta felül az Indianapolist. A Dolphins úgy tudott nyerni, hogy Ryan Fitzpatrick futott egy TD-t, Jason Sanders pedig az utolsó negyedben két mezőnygólt is pontokra váltott.

Kilencből kilenc vereségnél tart a Cincinnati Bengals és bár meglepő lett volna ha ez a sorozat pont a Baltimore Ravens ellen szakad meg, de az ohaiói gárda 43-16 arányú veresége így is sokat elárul a látottakról. A Ravens irányítója Lamar Jackson 223 passzolt yardja mellett csapata legjobb futóteljesítményét is produkálta 65 yarddal. Jackson tökéletes passer ratinget ért el és ez történelminek mondható statisztika: ő az NFL történetének hatodik olyan játékosa aki erre kétszer is képes volt és Ben Roethlisberger után a második aki egy szezonon belül "duplázott".

Nagy gondban van a Los Angeles Rams: a legutóbbi Super Bowl-vesztese a legutóbbi öt meccséből hármat elbukott, ráadásul ma Pittsburghben egy nyerhető meccset veszített. A kaliforniaiak támadójátékáról sokat elmond, hogy 5 pontot szereztek a második félidőben (egy mezőnygól, egy safety) és, hogy Jared Goff kétszer is eladta a labdát.

Az utolsó vasárnap meccsen villámrajtot vett a Minnesota és 14-0-ra elhúzott az első negyedben, de ezt a másodikban ledolgozta a Cowboys, mégis Vikings előnnyel vonulhattak szünetre a csapatok egy utolsó pillanatos mezőnygólnak köszönhetően. A fordulópont a harmadik játékrész utolsó pillanataiban érkezett el, mikor a Vikings negyedik kísérletet váltott touchdownra, majd a kétpontos akciót is sikerrel értékesítették, amivel 28-21-re elhúztak. A záró negyedben pedig sikerült egyetlen mezőnygólon tartaniuk a Cowboyst, ami elég volt a sikerhez. Kirk Cousins (23/32, 220 yard, 2TD) és Dak Prescott (28/46, 397 yard, 3TD 1INT) is jó meccset hozott le, a kulcs a Minnesota részéről Ezekiel Elliott kikapcsolása volt - a Dallas futója mindössze 47 yardig jutott.