Válogatott: veretlenek vagyunk Uruguay ellen

Igaz nem találkozott túl sokszor a két ország válogatottja, de Uruguaynak eddig nem sikerült győznie Magyarország ellen.

Mindössze három meccsünk volt eddig a dél-amerikai ország csapatával. A klasszikusnak mondható találkozót 1954-ben, a svájci világbajnokságon vívta a két együttes. Uruguay címvédőként vett részt a tornán és az elődöntőig magabiztosan menetelt. Ezen a meccsen nem lépett pályára az akkor már sérült Puskás Ferenc, így a Grosics – Buzánszky, Lóránt, Lantos – Bozsik, Zakariás – Budai, Kocsis, Palotás, Hidegkuti, Czibor összeállítású magyar csapat szerepelt. A 14. percben Czibor Zoltán, a 47. percben Hidegkuti Nándor talált be, így simának tűnt ez a mérkőzés is, ám Juan Eduardo Hohberg a hajrában tíz perc alatt hosszabbításra mentette a meccset. A ráadásban aztán Kocsis Sándor kétszer is betalált, így 4–2-re nyert az Aranycsapat és bejutott a döntőbe.

Emellett csak barátságos mérkőzéseket játszottak a felek. Előbb 1961-ben Montevideóban végzett 1–1-re a két csapat. Hét évvel a világbajnokság után – érdekesség, hogy a meccset december 23-án rendezték – a Grosics – Mátrai, Mészöly, Dalnoki – Solymosi, Sipos – Farkas J., Göröcs (Bozsik, 75.), Albert, Tichy, Fenyvesi összeállításban hozta az ikszet a magyar csapat. Az egyenlítő gólt Solymosi szerezte.

Az utolsó, 1962-ben rendezett meccs is emlékezetes marad. Részben azért, mert ez volt az egyetlen Budapesten rendezett találkozó a két ország csatájában, másrészt pedig azért, mert ez volt Bozsik József bucsúmeccse. Az Aranycsapat tagja 101-szer lépett pályára a nemzeti együttesben és a búcsúmeccsét góllal tette teljessé.

A magyar és az uruguayi labdarúgó-válogatott eddigi három mérkőzése:

1954.06.30., Lausanne: Magyarország–Uruguay 4–2 - vb-elődöntő
Gólszerzők: Czibor (14.), Hidegkuti (47.), Kocsis S. (112., 117.), illetve Hohberg (77., 86.)

1961.12.23., Montevideo: Uruguay–Magyarország 1–1 - barátságos
Gólszerzők: Escalada (25.), illetve Solymosi (56.)

1962.04.18., Budapest: Magyarország-Uruguay 1–1 – barátságos
Gólszerzők: Bozsik (65.), illetve Silva (58.)