NHL: gödörben a Vegas

Sorozatban negyedik vereségét szenvedte el a Vegas Golden Knights miután az NHL mai játéknapján 5-3-ra kikapott a Chicago Blackhawkstól.

Fotó: AP

Hiába került kétszer is hátrányba az Ottawa New Jersey-ben, a Senators végül fordított és 4-2-re győzött. A meccs legjobb a karrierje első mesterhármasát szerző Jean-Gabriel Pageau volt, aki a második illetve a harmadik gólját az utolsó két percben ütötte. Rajta kívül még a két gólpasszt kiosztó Connor Brown emelhető ki a mérkőzésről.

Kicsit csalóka, hogy az Islanders 5-4-re verte meg a Torontót mivel a vendégek az utolsó percekben kozmetikázták csak az eredményt. Derick Brassard 1+2-vel, Anthony Beauvillier egy duplával míg Mathew Barzal egy góllal és egy előkészítéssel vette ki a részét a New York-i gárda győzelméből.

Szétlövés döntötte el a Philadelphia-Washington mérkőzést. A fővárosiak a hatodik percben szerezték meg a vezetést Brendan Leipsic révén majd a harmadik játékrészben Claude Giroux egalizált. A philadelphiaiak aztán kétszer is rontottak a szétlövésben és így washingtoni győzelem született.

Corey Perry 1000. mérkőzését játszotta, ám mégsem ő volt a Calgary-Dallas meccs főszereplője hanem Joe Pavelski. A San Joséból Dallasba igazoló csatár a második harmadban vezetést szerzett csapatának, majd egy gólváltás után az utolsó pillanatokban eldöntötte a győzelem sorsát. A Stars a legutóbbi öt találkozójából négyet megnyert és folyamatosan zárkózik fel a tabellán.

Első alkalommal kapott ki a Chicagotól a Vegas Golden Knights, ráadásul a két évvel ezelőtti döntős így már négy zsinórban elszenvedett vereségnél jár a mostani idényben. Pedig a hatodik perc közepén már 2-0-ra vezettek a hazaiak, Patrick Kane azonban villámgyorsan szépíteni tudott. A második játékrészben 45 másodpercen belül fordított a Blackhawks (Calvin de Haan és Erik Gustafsson vette be a kaput) és ez megváltoztatta a mérkőzés képét. A chicagóiak aztán a harmadik harmadban két további gólt ütöttek és ezzel eldöntötték a mérkőzést. Patrick Kane a találata mellett kettőt előkészített, Dylan Strome hasonló teljesítményt nyújtott, vagyis ő is 1+2-vel zárt.

New Jersey Devils-Ottawa Senators 2-4
New York Islanders-Toronto Maple Leafs 5-4
Philadelphia Flyers-Washington Capitals 1-2 - szétlövéssel
Calgary Flames-Dallas Stars 1-3
Vegas Golden Knights-Chicago Blackhawks 3-5