Labdarúgás: küzdött, de kikapott a magyar válogatott a stadionavatón

A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-es vereséget szenvedett Uruguaytól az új Puskás Aréna történetének első mérkőzésén.

Fotó: MTI

Egy új éra kezdődött a magyar labdarúgás életében azzal, hogy elkészült az új nemzeti stadion, amely Európa egyik legmodernebb sportkomplexumának számít. Természetesen minden jegy elkelt, így 68 ezer néző előtt játszhatott nemzeti csapatunk Uruguay ellen. A szurkolók fantasztikus hangulatot teremtettek, a csapatokat egy Puskás Ferencet ábrázoló élőképpel fogadták a csapatokat. A molinón a "két stadion, egy legenda, egy újabb történet kezdete..." felirat volt olvasható. A mérkőzés előtt elbúcsúztatták Gera Zoltán, aki tavaly vonult vissza a profi futballtól.

A világranglista ötödik helyét elfoglaló uruguayi válogatott nagyon erős összeállításban lépett pályára a stadionavatón, a sztárok pedig komolyan is vették az összecsapást. Az első percekben óriási fölényben futballoztak és előbb Edinson Cavani majd Brian Rodriguez vette be Dibusz Dénes kapuját. A ferencvárosi kapusnak egyik lövésnél sem volt reális esélye a hárításra.

A 24. percben aztán némileg összeért a múlt és a jelen ugyanis Varga Roland, aki a régi Puskás Stadion utolsó magyar gólját szerezte gólpasszt adott Szalai Ádámnak, aki első magyarként talált be az új arénában egy szép akció végén.

A gól után kissé megélénkült a magyar csapat játéka, de sem a mieink, sem pedig az uruguayiak nem tudtak változtatni az eredményen az első félidőben.

Fordulás után is az uruguayiak birtokolták többet a labdát, ám nem volt igazi helyzetük mivel a magyar játékosok nagyszerűen védekezve akasztották meg a támadásaikat. A hazaiak néhányszor megpróbáltak nyomást gyakorolni az ellenfél kapujára, ám ez nem sikerült.

A 60. perctől folyamatosan cserélt Marco Rossi és Oscar Tabarez is és ezek a változtatások meg is törték a játék folyamatosságát. A magyar válogatott szövetségi kapitánya két újoncot is avatott a mai mérkőzésen: előbb Szalai Attilát, majd Nagy Zsoltot küldte pályára. A 83. percben aztán lehetett oka a magyar csapatnak a riadalomra, ugyanis Kalmár Zsoltot hordágyon kellett levinni a pályáról.

A kényszerű cserét követően sem változott semmi, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben és így Uruguay 2-1-re legyőzte Magyarországot a Puskás Aréna történetének első mérkőzésén. A dél,amerikai futballnagyhatalom története során először győzte le a válogatottat.

A meccset követően a magyar szurkolók egy "Győzelmet Cardiffban, júniusban itt találkozunk" felirattal búcsúztatták a játékosokat. Ezzel arra utaltak, hogy amennyiben a nemzeti csapat kedden legyőzi Walest, akkor kijut a 2020-as Európa-bajnokságra és két meccsét is ebben az arénában vívhatja.

Magyarország-Uruguay 1-2

Budapest, Puskás Aréna, 68.000 néző. V: Slomina (szlovén)
Magyarország: Dibusz – Bese, Baráth (Szalai A., 2.), Lang, Korhut (Nagy Zs., 75,) – Vida M. – Dzsudzsák (Kovács I., 54.), Kalmár (Holman, 83.), Szoboszlai (Nagy Á., 68.), Varga R. – Szalai Á. (Feczesin, 60.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Uruguay: Muslera – G. González, Coates, Godín, Vina (Laxalt, 68.) – Valverde (Torreira, 67.), Bentancur (Vecino, 53.), Lozano – B. Rodríguez (Pereiro, 81.), Cavani (Stuani, 75.), L. Suárez (M. Gómez, a szünetben). Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez
Gólszerző: Cavani (15.), B. Rodríguez (22.), Szalai Á. (24.)