Eb-selejtező: fordítottak a horvátok, így Eb résztvevők (videó)

Balázs Dávid

A második félidőben legyalulta Horvátország Szlovákiát, így csoportelsőként jutottak ki az Európa bajnokságra.

Horvátország-Szlovákia 3-1

Hiába vezettek a szünetben a szlovákok, végül sima győzelmet arattak a horvátok. Modricék alaposan ránk ijesztettek (bár legbelül mindannyian érezzük, hogy kevés lenne a döntetlen Walesben), aztán a második félidőben megmutatta a vb ezüstérmes, hogy miért ők a vb ezüstérmesek. Mak kiállításával végleg megpecsételődött északi szomszédunk sorsa és persze az sem elhanyagolható, hogy eggyel kevesebb szlovák játékos lesz bevethető Azerbajdzsán ellen, meg hogy fáradtabbak lehetnek az emberhátrány miatt.

Összességében nézve, egy rendkívül nagy iramú mérkőzésen van túl Szlovákia, akik elől elhúzták a mézesmadzagot. Nekünk mindenesetre tilos kikapnunk és szurkolnunk kell Azerbajdzsánnak, hátha el tudnak hozni egy pontot.

(Fotó: origo.hu)