Eb-selejtezők: skót sikerrel indult a szombat (videó)

Pintér M. Lajos

Skócia válogatottja idegenbeli sikerével feljött a harmadik helyre csoportjában, amúgy meg a Nemzetek Ligája jövő évi playoffjában, avagy pótselejtezőjében még kivívhatja az Eb-szereplést.

Fotó: skysports.com

Egyetlen mérkőzést rendeztek 15 órakor a 2020-as Európa-bajnokság szombati selejtezőnapján. Az I jelű csoportban Skócia Cipruson vendégszerepelt, a találkozó tétje pedig az volt, hogy az Eb-résztvevő Belgium és Oroszország mögött ki szerzi majd meg a harmadik helyet: a házigazda kétpontos fórral várta az ütközetet. Az már korábban eldőlt, hogy egyenes ágon egyik csapat sem juthat ki a kontinensviadalra.

A hazai együttes kis híján vezetést szerzett Efrem lövése nyomán, de hiába tűnt úgy, hogy a játékszer a felső lécről a gólvonal mögé vágódott, a játékvezető nem adta meg a találatot a 6. percben.

A 12. percben viszont a ciprusi háló rezdült meg, Christie 18 méterről lőtt a vendéglátók kapujába (0-1). A második félidő elején, a 47. percben egy szabadrúgást követően egyenlítettek a ciprusiak, Ekrem kapásból bombázott a ketrecbe, ezúttal biztosra ment (1-1). Nem sokáig örülhettek viszont a vendéglátók, mert az 53. percben egy bal oldali beadása után McGinn lőtt a jobb alsóba (1-2).

Egygólos előnyét Skócia a meccs végéig megőrizte, ezzel megelőzte Ciprust a tabellán, és kedden odahaza Kazahsztán ellen be is biztosíthatja ezt a pozíciót.

A skót válogatott jövő tavasszal a Nemzetek Ligája-playoffban szerepelhet, ott szerezhet kvótát az Eb-re.

Labdarúgó Eb, selejtezők, I-csoport, 9. forduló:

Ciprus–Skócia 1-2 (Efrem 47., ill. Christie 12., McGinn 53.)
18.00: San Marino – Kazahsztán
18.00: Oroszország – Belgium

Az I-csoport állása: 1. Belgium 24 pont/8 mérkőzés, 2. Oroszország 21 pont/8 mérkőzés, 3. Skócia 12 pont/9 mérkőzés, 4. Ciprus 10 pont/9 mérkőzés, 5. Kazahsztán 7 pont/8 mérkőzés, 6. San Marino 0 pont/8 mérkőzés