Eb-selejtező: hibátlanul csoportelső Belgium, Lettországban botlott Ausztria

Igaz a ciprusiak megszerezték a vezetést Belgiumban, de végül a belgák 6-1-re legyőzték az I csoport negyedik helyén végző Ciprust a labdarúgó Eb-selejtező utolsó játéknapján.

Fotó: The San Diego Union-Tribune

C csoport:

Németország–Észak-Írország 6-1 (2-1)

A már biztosan Eb-résztvevő németek hét perc elteltével hátrányba kerültek: Michael Smith remekül ismerte fel a helyzetet és lőtt Marc-Andre ter Stegen kapujába. A gyors gól meg is hozta gyümölcsét, hiszen a házigazdák felpörögtek, és még a félidő vége előtt fordítani tudtak. A 19. percben Jonas Hector labdáa után Serge Gnabry tudott egyenlíteni, míg két perccel az első játékrész vége előtt Leon Goretzka szerezte meg a szünetre a vezetést a németeknek.

A fordulást követően aztán rögtön újabb gólt szerzett Németország, ekkor Lukas Klostermann készített elő az egyenlítő találatot szerző Serge Gnabrynak, aki duplázni tudott. A Bayern München szélsője aztán a 60. percben is betalált, így mesterhármassal vette ki a részét a német válogatott három pontjából. Végül Leon Goretzka még duplázni tudott a 73. percben, míg Julian Brandt is feliratkozott a góllövők közé,így 6-1-re nyert végül Németország Észak-Írország ellen.

Hollandia–Észtország 5-0 (2-0)

Nem volt kérdés, hogy ki nyeri a C csoport második helyén álló Hollandia és az utolsó Észtország összecsapását. A hazaiak már a hatodik percben megszerezték a vezetés Georginio Wijnaldom találatával, majd a 19. percben Nathan Aké tovább növelte a hollandok előnyét. A szünetet követően az első gólt szerző liverpooli középpályás még kétszer zörgette meg a hálót, míg a 87. percben az AZ Alkmaar fiatal tehetsége, Myron Boadu is betalált. Így végül 5-0-ra nyerte utolsó találkozóját a holland válogatott az Eb-selejtezőn.

Eredmények

Németország–Észak-Írország 6-1 (Gnabry 19., 47., 60., Goretzka 43., 73., Brandt 90+1., illetve Smith 7.)
Hollandia–Észtország 5-0 (Wijnaldum 6., 66., 79., Aké 19., Boadu 87.)

A csoport végeredménye: 1. Németország 21 pont (kijutott), 2. Hollandia 19 pont (kijutott), 3. Észak-Írország 13 pont, 4. Fehéroroszország 4 pont, 5. Észtország 1 pont

G csoport:

Lengyelország–Szlovénia 3-2 (1-1)

Visszavágott Szlovéniában elszenvedett vereségéért a lengyel válogatott. A hazaiak a harmadik percben megszerezték a vezetést Sebastian Szymanski góljával, viszont a vendégek bő tíz perccel később egyenlíteni tudtak Tim Matavz révén.

A fordulás után az 54. percben ismét előnybe került Lengyelország, miután Robert Lewandowski is gólt szerzett, viszont Josip Ilicic találatával ismét egyenlíteni tudtak a szlovének. Végül Jacek Goralski jelentette a különbséget a két csapat közt, akinek 81. percben szerzett góljára már nem érkezett válasz, így 3-2-re győzött Lengyelország Szlovénia ellen.

Lettország–Ausztria 1-0 (0-0)

Megszerezte első győzelmét a 2020-as Eb-selejtező csoportkörében Lettország Ausztria ellen. A hazaiak már az első játékrészben több helyzetet is kidolgoztak, viszont a gólig egészen a 65. percig kellett várni: ekkor Marcis Oss vette be Pavao Pervan kapuját. Végül a kijutást már korábban megszerző osztrákok nem tudtak válaszolni a találatra, így a lettek 3 ponttal zárták a csoportkört az utolsó helyen.

Észak-Macedónia–Izrael 1-0 (Nikolov 45+2.)

A MOL Fehérvár FC játékosa, Boban Nikolov szerezte meg hazájának a G csoport harmadik helyét. A mérkőzés előtt 11 ponttal álló észak-macedónok a szintén a dobogó legalsó fokára hajtó Izraelt fogadták. A hazaiak már az első játékrészben több helyzetet kialakítottak, aminek aztán a rendes játékidő hosszabbításának második percében lett meg az eredménye: Boban Nikolov, a székesfehérváriak játékosa megszerezte a vezetést a házigazdának.

A folytatásban aztán hiába alakult ki több nagyobb helyzet újabb gól nem született, így 1-0-ás győzelmével Észak-Macedónia a harmadik helyen végzett a G csoportban.

Eredmények:

Lengyelország–Szlovákia 3-2 (Szymanski 3., Lewandowski 54., Goralski 81., illetve Matavz 14., Ilicici 61.)
Lettország–Ausztria 1-0 (Oss 65.)

A csoport végeredménye: 1. Lengyelország 25 pont (kijutott), 2. Ausztria 19 pont (kijutott), 3. Észak-Macedónia 14 pont, 4. Szlovénia 14 pont, 5. Izrael 11 pont, 6. Lettország 3 pont

I csoport:

Belgium–Ciprus 6-1 (4-1)

Nagy meglepetésre a vendégek szerezték meg a vezetést, miután a 14. percben Nicholas Ioannu vette be Simon Mignolet kapuját. Nem kellett sokat várni azonban a válaszra, hiszen a két perccel később Yannick Carrasco passza után Christian Benteke egyenlített. A félidő végére aztán kijött a két válogatott közti különbség: a belgák még három gólt szereztek, sorrendben: Kevin de Bruyne a 36. és a 41., míg Yanncik Carrasco a 44. percben, így 4-1-es belga vezetésnéll vonulhattak szünetre a felek.

A fordulás után aztán Kypros Christoforou ért szerencsétlenül a labdába, és szerzett öngólt az 51. percben. Végül a kegyelemdöfést Christian Benteke második találata adta meg a 68. percben, így 6-1-re diadalmaskodott utolsó csoportmeccsén a belga válogatott, amely ezzel megszerezte a maximálisan elérhető 30 pontot.

San Marino–Oroszország 0-5 (0-2)

Nem volt nehéz dolga a már biztosan Európa-bajnoki résztvevő oroszoknak San Marino otthonában. A vendégeknek mindössze három perc kellett a vezetés megszerzéséhez, ekkor Daler Kuzyayev vette be Aldo Simoncini kapuját. Bő 16 perccel később aztán Sergej Petrov is betalált, így a szünetre már két góllal mentek az oroszok.

A második játékrészben aztán nem kegyelmeztek a vendégek, és Aleksey Miranchuk, Aleksey Ionov és a csereként beállt Nikolay Komlichenko találatával végül 5-0-ra győzött Oroszország San Marinóban.

Skócia–Kazahsztán 3-1 (0-1)

Megijesztette szurkolóit Skócia, miután a mérkőzés 34. percében Baktiyor Zaynutdinov gólját követően hátrányba került a házigazda. A fordulást követően azonban változott a játék képe, és három gólt vágva végül 3-1-re diadalmaskodott az I csoport harmadik helyén végző Skócia.

Eredmények:

Belgium–Ciprus 6-1 (Benteke 16., 68., De Bruyne 36., 41., Carrasco 44., Christoforou 51.- öngól, illetve Ioannou 14.)
San Marino–Oroszország 0-5 (Kuzyayev 3., Petrov 19., Miranchuk 49., Ionov 56., Komlichenko 78.)
Skócia–Kazahsztán 3-1 (McGinn 48., 90+1., Naismith 64., illetve Zaynutdinov 34.)

A csoport végeredménye: 1. Belgium 30 pont (kijutott), 2. Oroszország 24 pont (kijutott), 3. Skócia 15 pont, 4. Ciprus 10 pont 5. Kazahsztán 10 pont, 6. San Marino 0 pont