NBA: Luka Donic parádéjával a Dallas nyerte a texasi rangadót

A szlovén klasszis karriercsúcsának köszönhetően a Dallas Mavericks 117-110-re legyőzte a San Antonio Spurst az NBA mai játéknapján.

Fotó: Sports Illustrated

Esélyt sem hagyott a New York a Clevelandnek: a Knicks az első másodperctől kezdve vezetett és végül magabiztosan győzött hazai pályán. A mérkőzés legjobbja a 30 pontig jutó Julius Randle volt, aki pontjai felét az első negyedben szerezte.

Kyrie Irving nélkül nem volt esélye a Brooklynnak az Indiana ellen, de azért arra kevesen számítottak, hogy a Nets majdnem 30 ponttal kap ki a Jeremy Lambet és Malcolm Brogdont nélkülöző Pacerstől. Az indianaiak a második negyedben tettek egy nagy lépést a győzelem felé, amikor 41-17-re hozták a játékrészt, innen pedig már nem volt visszaút a hazaiaknak. Aaron Holiday 24 ponttal és 13 gólpasszal, Domantas Sabonis pedig 16 ponttal és 18 lepattanóval dupla-duplázott, de Justin Holiday is eljutott 20 pontig. A Netsből egyedül a 28 pontos Spencer Dinwiddie játékát lehet kiemelni.

Erődemonstrációnak is beillett a Toronto Raptors mai játéka. A címvédő 32 ponttal dobott több pontot a Charlotte-nál és végül 132-96-ra győzött. A torontóiak 40 gólpasszt osztottak ki, ez pedig franchise rekordnak számít.  OG Anunoby fordulás után öt triplát dobott be és 24 ponttal zárt, míg Pascal Siakam 20 pontig jutott.

Sorozatban nyolcadik mérkőzését nyerte meg a Houston Rockets, miután esélyt sem hagyott a Portlandnek. A texasiak a második negyedet tizenöt ponttal nyerték és innen már nem volt a Trail Blazersnek visszaút. James Harden 36 ponttal volt a meccs legjobb pontszerzője, Clint Capela a 22 pontja mellé hozott 20 lepattanót, Russell Westbrook pedig tripla-duplázott (28 pont, 10 gólpassz, 13 lepattanó)

Ellehetetlenítette a chicagói kezdőötöst a Milwaukee Bucks, de Khris Midlleton hiába és Eric Bledsoe gyenge dobóformája miatt így is meccsben maradt sokáig a Bulls. Aztán a negyedik negyedben az addig öt támadóhibát és nyolc eladott labdát jegyző Giannis Antetokounmpo valósággal megtáltosodott és 33 pontjával valamint 10 lepattanójával nem hagyta veszni a papírformát. A "görög szörny" tizenharmadik meccsét játszotta, valamennyin dupla-duplázott. Rajta kívül még Brook Lopez (19 pont, 10 lepattanó) és George Hill (18 pont, 4 bedobott tripla) emelhető ki.

Luka Doncic ma ismét a Dallas Mavericks vezére volt és ez egy területi rangadó megnyerését eredményezte. A szlovén szupersztár 42 ponttal karriercsúcsot dobott a San Antonio Spurs ellen ehhez pedig még 12 gólpasszt is kiosztott, valamint 11 alkalommal szerezte meg a lepattanót. Dorian Finney-Smith, 22 ponttal egészítette ki a csapat legjobbját, míg Kristaps Pozringis 18 pontot hozott.

A San Antonio 1996 óta nem kezdett ilyen rosszul (5-9-es mérleg), de egyedül csak DeMar DeRozan (36 pont) teljesítménye emelhető ki Gregg Popovich csapatából.

Ricky Rubio nem játszott a játéknap rangadóján és ez meg is határozta a Phoenix játékát. A Suns már az első félidőben tizenöt pontos hátrányba került a Boston Celtics ellen és a későbbiekben már nem tudott visszakapaszkodni. A bostoniak legjobbja a 26 pontos Jayson Tatum volt, aki 11 lepattanót is begyűjtött.

Korábbi csapatát szomorította Paul George: a Los Angeles Clippers sztárja nem játszott jól az Oklahoma ellen, ám az utolsó percben bedobta a csapata fordítását és győzelmét jelentő triplát. A Kawhi Leonardot nélkülöző kaliforniaiak legeredményesebb játékosa Montrezlé Harrell volt a maga 28 pontjával.

Karl-Anthony Towns döntötte el a Utah-Minnesota mérkőzést. A Jazz hárompontos vezetésénél a Timberwolves sztárja három triplát dobott be egymaga és ez fordulatot hozott a mérkőzésbe. Towns végül 29 ponttal vette ki a részét csapata idegenbeli sikeréből.

New York Knicks–Cleveland Cavaliers 123–105
Brooklyn Nets–Indiana Pacers 86–115
Toronto Raptors–Charlotte Hornets 132–96
Chicago Bulls–Milwaukee Bucks 101–115
Houston Rockets–Portland Trail Blazers 132–108
Dallas Mavericks–San Antonio Spurs 117–110
Phoenix Suns–Boston Celtics 85–99
Utah Jazz–Minnesota Timberwolves 102–112