NHL: jól sepert az új torontói seprű

sportfaktor.hu

A kanadai gárda vezetősége egy nappal a csapat arizonai mérkőzése előtt menesztette Mike Babcock vezetőedzőt. Az új tréner,  Sheldon Keefe győzelemmel debütált.

Fotó: nhl.com

Jól sepert az új seprű a Torontónál. A Maple Leafs az Arizona elleni találkozó előtt egy nappal jelentette be, hogy megválik Mike Babcock vezetőedzőtől. A rutinos trénert nem titkoltan azzal a céllal nevezték ki 2015-ben a kanadai csapat élére, hogy véget vessen az 1967 óta húzódó Stanley-kupa aszálynak. Ha mindez nem lenne elég, akkor egy nyolc évre szóló, 50 millió dolláros kontraktussal kínálták meg, azonban a csapat idei gyengélkedése miatt nem sikerült kitöltenie szerződését. A Toronto az elmúlt három évben rendre bejutott a rájátszásba, ott azonban minden alkalommal kiesett az első körben, 2017-ben a Washington 4-2-vel, a következő két idényben a Boston Bruins mindkétszer 4-3-al állította meg a Juharleveleseket. Az új idényt sem kezdte jól a csapat, annak ellenére sem, hogy a támadósort alaposan megerősítették az elmúlt években. Csakhogy, az alaposan megfizetett csatársztárok miatt a védelemre már kevésbé maradt pénze a torontóiaknak a fizetési sapka alatt, ez pedig az eredményekben is megmutatkozott. A Maple Leafs csalódást keltő 9-10-4-es szezonrajtot eszkábált össze, az utolsó csepp a pohárban a Vegas ellen elszenvedett 4-2-es vereség volt, ezután köszönték meg Babcock edző munkáját. A helyét Sheldon Keefe vette át, s az első találkozóján rögtön sikerre is vezette a Torontót. No, persze fél nap alatt aligha tehet csodát szakmailag bárki is, viszont mentálisan nagyon is felrázhatja a játékosokat. Ez sikerült is, hiszen a Coloradótól elcsábított Tyson Barrie és az újonc Pierre Engvall is első találatát szerezte meg az idényben, a harmadik harmad elején pedig Auston Matthews döntötte el végleg a mérkőzést. A Maple Leafs zsinórban hat vesztes meccs után tudott ismét nyerni, az pedig kifejezetten reményt keltő lehet számukra, hogy néhány évvel ezelőtt a Pittsburgh Penguins is szezon közben nevezte ki Mike Sullivan vezetőedzőt, az idény végén pedig bajnokok lettek a Pingvinek.

Remekbe szabott gólokkal épített ki 2-0-s előnyt a Minnesota az esélyesebb Colorado ellen, ám a denveriek az év újonca díjra hatalmas eséllyel pályázó Cale Makar duplájával egyenlítettek. A Wildnak mégsem kellett szomorkodnia, ugyanis Jason Zucker egy lesipuskás góllal megszerezte a győztes találatot a hazaiaknak, ezzel zsinórban már négy meccsen szerzett pontot a Minnesota.

Két vereség után talált vissza a győztes útra a Tampa Bay Lightning. A tavalyi alapszakasz toronymagas győztese egyelőre nem kápráztatja el a a floridai szurkolókat, mindenesetre a Chicagót sikerült legyőzniük. A találkozó hőse Curtiy McElhinney kapus volt, aki 32 védéssel járult hozzá a sikerhez, a Blackhawks viszont másodszor maradt pont nélkül, azok után, hogy zsinórban hat találkozón is gyarapodott a pontszámuk.

A meteorológiai előrejelzések szerint Dallasban mostanság nem igen várható csillaghullás, a Stars zsinórban ötödik mérkőzését nyerte meg, ezúttal a Winnipeg volt az áldozat. Pedig a kanadaiaknak még sikerült felállniuk 0-3-ról, azonban 25 másodperccel Luca Sbisa egyenlító találata után Jamie Benn villant meg és egy szenzációs egyéni akcióval eldöntötte a mérkőzést. A texasiak az álmoskás szezonkezdet után már a nyugati konferencia központi divíziójának harmadik helyén tanyáznak, éppúgy 28 ponttal, mint a második Colorado.

A szezon első két mérkőzését egymás ellen vívta a Vegas és a San José, akkor mindkétszer a Golden Knights örülhetett. Ezúttal viszont fordult a kocka és az egyre job formában lévő Sharks vitte el Nevadából a két pontot, igaz, csak a ráadásban. A csapatok egészen őrült hosszabbítást prezentáltak a vegasi közönségnek, a hazaiak háromszor is megnyerhették volna a meccset, azonban Aaron Dell szenzációsan állta a sarat a vendég kapuban. A mindent eldöntő találatot Logan Couture szerezte meg, a San José pedig legutóbbi nyolc meccséből már a hetediket nyerte meg. A Golden Knights idén ötödik alkalommal kényszerült hosszabbításra és eddig minden ilyen találkozón elbukott.

Elhasalt Los Angelesben a játéknap előtt holtversenyben még nyugati első Edmonton is, Connor McDavidék ráadásul igen nagy pofonba szaladtak bele. a Kings legjobbja Tyler Toffoli volt, a kaliforniaiak csatára két góllal és egy gólpasszal vette ki a részét. Hazai pályán kifejezetten jól teljesít a Kings, legutóbbi öt Staples Centerben lejátszott találkozóját egyaránt megnyerte a csapat.

Óriási gödörben van a Buffalo Sabres, amely kilenc alkalommal veszített a legutóbbi tíz mérkőzése során. Ezúttal Bostonban kapott ki a legrosszabb formát mutató csapat miután Brad Marchand duplázott, David Pastrnak pedig belőtte idei 20. gólját. A bostoni TD Garden idén valóságos erődítménynek felel meg, a hazaiak mind a 12 meccsükön szereztek otthon pontot, rendes játékidőben pedig még nem kapta ki.

Történelmet írt a Florida Panthers, mivel a liga történetében második csapatként győzött kétszer egy szezonon belül négygólos hátrányból. A Panthers az Anaheim ellen állt 0-4-re, de Brett Connolly dupljának is kösönhetően edzett majd a hosszabbítás legelején Aaron Ekblad  a győztes gólt is beütötte. Utoljára a Wayne Gretzky-féle Edmonton volt képes kétszer is mínusz négyről meccset nyerni, még az 1983/84-es szezonban.

Továbbra is bombaformában a New York Islanders. Barry Trotz csapata hosszabbításban győzte le a Pittsburghöt és így már tizenhat meccs óta folyamatosan pontot szerez. A győztes gólt az 500. meccsét játszó Brock Nelson szerezte, aki ezzel duplázott is. A meccs másik hőse Matthew Barzal volt három gólpasszal.

Rémálomszerűen kezdődött a Philadelphia számára a carolinai vendégjáték, mivel a Hurricanes már az ötödik pecben két góllal vezetett. A Flyers azonban nem omlott össze és a három gólpasszig jutó  Travis Konecny és a 2+2-vel záró, győztes gólt szerző Claude Giroux vezérletével 5-3-ra győzött.

Nyugodtan lehet mondani, hogy a Columbus kedvenc ellenfele a Detroit, ugyanis a két gárda legutóbbi tíz meccséből a kilencediket húzta be a Blue Jackets. A Red Wings azonban nem adta  könnyen a győzelmet és 40 perc után 3-2-re vezetett is. Ezután viszont a columbusiak hat perc alatt ütöttek három gólt és eldöntötték a mérkőzést.

Rendkívül hatékonynak bizonyult a Vancouver emberelőnyös játéka a Nashville otthonában, mivel a Canucks ötször is létszámfölényben volt eredményes. A két csapat 2-2-ig szoros meccset produkált, utána viszont a vendégek akarata érvényesült.  Elias Pettersson és Quinn Hughes egyaránt három ponttal zárt, Jacob Markstrom pedig 45 lövést védett a vancouveri kapuban. A Predators nagyon rossz sorozatot produkált, ezt a megszerzett három pontjuk mutatja a legutóbbi kilenc meccsükön.

Érvényesítette a papírformát a St. Louis Blues a Calgary Flames ellen. A címvédő 5-0-ra nyert miután Zachary Sanford a gólja mellett három találatot előkészített,  Jordan Binnington pedig 40 védéssel produkált hibátlan mérkőzést. A "zenészek" a legutóbbi tizenkét meccsükből csak hármat buktak el és vezetik főcsoportjukat, míg a Calgary hat mérkőzés óta nyeretlen.