NFL: a San Francisco egyértelművé tette, ki a nemzeti konferencia ura

sportfaktor.hu

A 49ers hatalmas verést mért a Green Bay Packersre az NFL alapszakasz 12. játékhetének vasárnap esti rangadóján. Kicentizte a Saints, tizedszer nyert a bajnok.

.Fotó: Niners Nation

San Francisco 49ers–Green Bay Packers 37-8

A játéknap egyik legjobban várt találkozóját rendezték meg magyar idő szerint hétfő hajnalban San Franciscóban. A 9-1-es mérleggel büszkélkedő 49ers a 8-2-es Green Bayt fogadta, s az Aranyásók arra készültek, hogy egyszer s mindenkorra bebizonyítsák a ligának, nem véletlenül kapirgálták össze a kilenc győzelmet. A kaliforniai alakulat ennek megfelelően kezdett, a Packers első támadásából azonnal labdát szereztek egy fumble formájában, majd az első támadó játékukból azonnal touchdownra is váltották a labdaszerzést Tevin Coleman futásával. Ez a jelenet tulajdonképpen meg is határozta a mérkőzés alakulását, mert akkora lendületet adott a hazaiknak, hogy meg sem álltak 23-0-ig az első félidőben. A hazai védelem hatalmas nyomást helyezett Aaron Rodgers irányítóra, aki szezonbeli egyik legrosszabb mérkőzését játszotta, a Green Bay klasszisa mindössze 104 passzolt yardig jutott, ilyen keveset még egy meccsen sem hozott idén. Kollégája, Jimmy Garoppolo felülkerekedett rajta ezen az estén, a 49ers quarterbackje 253 yarddal és két TD-passzal zárt, húsz kísérletéből 14-et is sikeresen kézbesített. A Packers a harmadik negyed végén szerezte meg első pontjait, de valós esélyük sosem volt arra, hogy akárcsak megközelítsék a San Franciscót. A 49ers védelme zsinórban nyolcadik mérkőzésén szerzett legalább három sacket, amire utoljára 1982-ben volt példa a franchise történetében, s ha mindez nem lenne elég, a kaliforniai gárda 90 szerzett pontnál tart idén a ligában eladott labdákat követően, ami holtversenyben a második legjobb mutató.

New Orleans Saints–Carolina Panthers 34–31

Úgy tűnt, az esélyesebbnek tartott New Orleans Saints gyorsan lerendezi a Carolina elleni csoportrangadót, a Drew Brees vezette hazai támadóegység igen gyorsan 14-0-s előnyt épített ki. Előbb Latavius Murray nyargalt be a Panthers célterületére, majd Brees osztott ki könnyedén egy TD-passzt Tre`Quan Smithnek. Karolinai oldalon ez utóbbi lehetett a vészharang, amit olyannyira elkezdtek kongatni a vendégek, hogy Kyle Allen egy 51 yardos touchdown-passzal kínálta meg a kiváló mérkőzést játszó D.J. Moore-t. Az elkapó teljesítményének értékét növeli, hogy a találkozó jelentős részét "fél kézzel" játszotta le, ugyanis az első félidőben megsérült a bal karja. Az első félidő végére két pontra megközelítette ellenfelét a Panthers, Allen a csapat mindenesének, Christian McCaffrey-nek is adott egy hat pontot érő átadást, mivel azonban a kétpontos kísérlet nem sikerült, 17-15-ös Saints-előnnyel kocogtak pihenni a felek. A Szentek a második félidőben is rendre előrébb jártak riválisuknál, sőt, 31-18-nál már úgy tűnt, el is döntik a mérkőzést. A Panthers azonban nem adta fel, és Drew Brees interceptionje után Moore második TD-jével kiegyenlítettek. A hajrában mindkét csapat megszerezhette volna a győzelmet, ám Joey Slye pocsék napot fogott ki. A Carolina újonc rúgója a mérkőzésen kihagyott két extra pontot, a meccs végén pedig 28 yardról hibázta el a potenciális győztes rúgást. A Saintsnek sikerült még lövőhelyzetbe hoznia Will Lutz-ot, mielőtt hosszabbításba torkollt volna az ütközet, aki nem is hibázott, így a New Orleans, ha a vártnál jóval nehezebben is, de legyőzte csoportriválisát. A Panthersnek a vereséggel minden bizonnyal idén is csak álom marad a rájátszás.

New England Patriots–Dallas Cowboys 13-9

Felejthető rangadót vívott egymással Foxborough-ban a címvédő és a Dallas Cowboys. A játékosok dolgát persze nem könnyítette meg a szakadó eső és a nagy szél sem, kész csoda, hogy mindössze egyetlen labdát adtak el a csapatok. A mérkőzés legszebb jelenetét Matthew Slater mutatta be, amikor az első negyed végén sikerült blokkolnia egy dallasi puntot a Cowboys célterületéhez közel. A szerzett labdából gyorsan büntetett a hazai csapat, Tom Brady az újonc N`Keal Harryt találta meg egy TD-átadással. Harrynek ez volt pályafutása első touchdownja az NFL-ben, Brady pedig a 75. különböző célpontjának adott hatpontost karrierje során, ami mondanunk sem kell, abszolút rekordnak számít a ligában. A Dallas szekerét a futóegység igyekezett tolni, Ezekiel Elliott 86 yardot szorgoskodott össze a földön, de az elkapósor csődöt mondott az esőben. A folytatásban nem is láthatott már több touchdownt a hazai közönség, kihagyott mezőnygólokat viszont annál inkább, a Dallasnál Brett Maher egyet, a Patriotsnál Nick Folk kettőt rontott el. A második félidei puntháborúból végül a New England jött ki jobban, így Bill Belichick együttese tizedik győzelmét zsebelte be, a Dallas mérlege pedig 6-5-re romlott - a texasiak szerencséje, hogy a csoportrivális Philadlphia is kapitulált, így továbbra is vezetik az NFC keleti csoportját.

A kiemelt mérkőzések összefoglalóit az eredményekre kattintva érhetik el.

Fotó: Pats Pulpit

Ami a többi mérkőzést illeti:

Nem okozott gondot a Tampa Bay-nek, hogy a rúgó Matt Gay három jutalomrúgást is kihagyott. A Buccaneers így is 35-22-re győzött Atlantában, a meccs legjobbja a két touchdown-t szerző és 184 yardot elkapó Chris Godwin volt.

Harmadik helyen áll a Buffalo az AFC-ben miután a védelme egyszerűen ellehetetlenítette a Denvert. A buffalói csapat három pontot kapott az egész mérkőzésen és mindössze 81 yardot engedélyezett Brandon Allen irányítónak. Támadásban a 106 yardot futó Devin Singletary volt kiemelkedő a hazaiaknál.

44 percig pont nélkül állt a Chicago Bears, aztán a "medvék" egy mezőnygóllal szépítettek a Giants ellen, majd egy 16-0-ra megnyert negyednek köszönhetően meg is nyerték a mérkőzést. A New York-i gárda mai vereségével együtt már hét meccs óta képtelen győzni. A mérkőzés legjobb teljesítményét a chicagói elkapó Allen Robinson nyújtotta 131 elkapott yarrdal.

Még élnek a Pittsburgh rájátszás iránt táplált reményei, ám a Steelersnek ma kötelező is volt győzni a Cincinnati ellen. A siker végül összejött még ha ehhez az is kellett, hogy Chris Boswell két mezőnygóljával módosuljon 16-10-re az eredmény. A Bengals 11. alkalommal kapitulált zsinórban és a liga egyetlen nyeretlen csapata.

Sorozatban harmadszor nyert, de még mindig negatív mérleggel áll a Cleveland Browns. A clevelandiek 28-3-as első félidő után ugyan kissé kieresztettek, de végül így is magabiztosan verték a Miamit. A hazai győzelem kovácsai Baker Mayfield (3 TD passz, 327 yard), Jarvis Landry (148 yard, 2 elkapott TD) és Nick Chubb (106 futott, 58 elkapott yard, 1 touchdown) voltak.

Öt perc után még vezetett a Raiders New Yorkban, aztán az oaklandi védelem és támadósor egyszerre mondott csődöt. A Jets 34-3-ra nyerte a találkozót, Sam Darnold 315 yardot passzolt (közte két touchdown) eladott labda nélkül.

Teljesen ellentétes formát mutat a Philadelphia és a Seattle, és ezt a két csapat meccse is mutatta. A legutóbbi öt meccsből kettőt elbukó Eagles csak a meccs elején és végén tudott pontokat feltenni a táblára, a sorozatban negyedszer nyerő Seahawks ezt leszámítva dominálta a meccset. Rashaad Penny volt támadásban a legjobb Seattle-i a maga 129 futott yardjával.

Másodszor nyert az idényben a Washington Redskins. A fővárosiak vereség szériája a sorozatban negyedszer veszítő Detroit Lions ellen tört meg egy őrületes hajrát hozó mérkőzésen. A rúgó Dustin Hopkins a two minute warning után egyenlített majd miután Jeff Driskel eladta a labdát az utolsó másodpercekben egy újabb mezőnygóllal megnyerte csapatának a mérkőzést.

Huszonnyolc pontot szerzett a Tennessee Titans támadósora a harmadik negyedben a Jacksonville ellen és ez létfontosságú volt ahhoz, hogy a Nashville-i csapat könnyedén arassa idei hatodik győzelmét. Ryan Tannehill hozta amit kell (259 yard 14/18 jó passz, 0 eladatott labda, Derrick Henry (159 futott yard, 2 TD) és A.J. Brown (135 yard, 1 TD) viszont extra teljesítménnyel járult hozzá a győzelemhez.