Forma-1: Bottas az utolsó helyről indulhat csak a szezonzárón

Mivel a legutóbbi futamon meghibásodott erőforrását cserélni kell,így Valtteri Bottas csak az utolsó helyről rajtolhat az Abu Dhabiban rendezett szezonzáró versenyen.

Fotó: planetf1.com

Bottas a Brazil Nagydíjat műszaki hiba miatt adta fel az 53. körben, azonban kérdéses volt, hogy a teljes erőforrását ki kell-e cserélni az utolsó futamra. A Mercedes aztán a mai nap bejelentette, hogy több elemet is cserélni kell a 77-es Mercedesben és így Bottas rajtbüntetést fog kapni. Mivel az elemek cseréjének mennyisége miatt a pilóta több mint 15 rajthelyes büntetésben részesül, így biztosan a szezon végéről rajtolhat Abu Dhabiban. Ez a büntetés bőven belefér számára, hiszen az év végi második helye már biztos összetettben.

A finn pilóta idők közben egy másik hírt is bejelentett ugyanis nyilvánosságra hozta, hogy elválik Emilia Pikkarainentől, akivel kilenc évig alkotott egy párt és 2016 óta voltak házasok.