Atlétika: Mo Farah visszatér a pályára és címvédésre tör

Mo Farah, négyszeres olimpiai bajnok brit futó hivatalosan is bejelentette, hogy visszatér a pályaversenyzéshez és Tokióban harmadszor is meg akarja nyerni a 10 000 métert.

Fotó: bbc,com

Mohamed Farah 2017-ben úgy döntött, hogy felhagy a pályaversenyzéssel és a maratoni távra koncentrál. A szomáliai származású brit futó azonban két év után meggondolta magát és ma bejelentette, hogy indulni akar az olimpián a 10 000 méteren. Közösségi oldalán úgy fogalmazott, hogy ad egy esélyt a távnak és reméli, hogy a sebessége megvan ahhoz, hogy meg tudja védeni címét.

A 36 éves brit sportoló minden idők egyik legsikeresebb hosszútávfutójának számít: Londonban és Rióban egyaránt megnyerte az 5000 és a 10 000 métert, amely egyedülálló a sportág történetében, de hatszoros világbajnoknak, ötszörös Európa-bajnoknak, mezei világbajnoknak és többszörös Európa-rekordernek mondhatja magát. Amennyiben sikerül harmadszor is győznie a hosszabbik távon akkor újfent történelmet ír.