Forma 1: Lewis Hamilton indulhat az élről Abu-dzabiban

A brit pilóta csapattársát, Valtteri Bottast győzte le az időmérőn, míg a harmadik helyen Max Verstappen végzett.

Fotó: F1 Twitter

Nem történt különösebb meglepetés az Abu-dzabi Nagydíj első időmérőedzésén, hiszen a két Williams és a két Alfa Romeo esett ki először. Lewis Hamilton ekkor még Alexander Albont előzte meg, míg a vasárnapi futamon biztosan az utolsó helyről rajtoló Valtteri Bottas a harmadik lett.

A folytatásban aztán Charles Leclerc egy nagyszerű körrel tudta megverni a brit világbajnokot, míg csapattársa, Sebastian Vettel ismét csak a két Mercedes mögött végzett. A végső megmérettetés aztán Lewis Hamilton győzelmét hozta, míg a második a finn csapattársa lett, azonban Bottas mindenképpen az utolsó helyről rajtol.