NBA: tovább menetel a Los Angeles Lakers, botlott a Clippers

Tükörsimán, 125-103-ra legyőzte a Washington Wizardsot a Los Angeles Lakers az észak-amerikai profi kosárlabdaliga pénteki játéknapján.

Fotó: Bullets Forever

Los Angeles Lakers–Washington Wizards 125-103

A már kilenc meccse veretlen Los Angeles Lakers a keleti konferencia tizedik helyén álló Washington Wizardsot fogadta. A vendégek ennek ellenére nagyon jól kezdték az összecsapást, hiszen 15-4-re is el tudtak húzni, azonban ezután valami megtört, és az első negyed végére már 37-23-ra ment a házigazda. A folytatásban aztán nem tudta megtalálni a Lakers gyenge pontját a Wizards csak az utolsó felvonásban, viszont ekkor már késő volt, így 125-103-ra diadalmaskodott a Los Angeles-ig csapat.

San Antonio Spurs–Los Angeles Clippers 107-97

Szoros első félidőt követően győzte le könnyedén a San Antonio Spurs a Los Angeles Clipperst. Az esélyesebb vendégek igaz már nyolc ponttal is mentek az első 12 percben, de a félidőre aztán egyenlíteni tudott a Spurs, így 53-53-al vonulhattak a nagyszünetre a felek. A fordulás után aztán még fej-fej mellett haladtak a csapatok, egészen 66-64-ig, amikor a hazaiak 11 ponttal húztak el. Végül az utolsó felvonásban volt, hogy 19 ponttal is vezetett a San Antonio Spurs, de végül a Clippersnek sikerült kozmetikáznia, így csak 107-97-re kapott ki hét mérkőzés után ismét.

Cleveland Cavaliers–Milwaukee Bucks 110-119

Magabiztos első félidőt követően emelte fel a szurkolók vérnyomását a Milwaukee Bucks a Cleveland Cavaliers otthonában. A keleti konferencia éllovasa az első félidő végére már 20 ponttal vezetett, viszont a hazaiak a harmadik negyedben 10 pontra zárkóztak. Végül az utolsó 12 percben három pontra is zárkózott például 105-102-nél, vagy éppen 107-104-nél a házigazda együttes, de a Milwaukee így is győzni tudott 119-110-re.

Orlando Magic–Toronto Raptors 83-90

Kevés pontot hozó mérkőzésen sikerült hétpontos győzelmet aratnia a Toronto Raptorsnak az Orlando Magic otthonában. A címvédő az első félidőben nem találta önmagát, hiszen a hazaiak hét ponttal elhúztak, viszont a harmadik negyedben megtáltosodtak, és megfordították az állást. Végül az utolsó felvonás elején feljött egy pontra az Orlando, de 90-83-ra a Toronto tudott diadalmaskodni. Érdekesség, hogy a vendégek 90 pontjából 33-at Norman Powell szerzett.

Miami Heat–Golden State Warriors 122-105

A Chicago Bulls elleni győzelme után egy újabb vereségbe szaladt bele a Golden State Warriors ezúttal a Miami Heat otthonában. A hazaiak már az első negyedben 20 pontos előnyre tettek szert, viszont a félidő végére a vezetés 13 pontosra apadt. Végül minimális különbséggel, de a második félidőt is megnyerte a Heat, így 122-105-re legyőzte a Golden State Warriorst.