NBA: James Harden egymaga elintézte az Atlantát

A Houston Rockets 158-111-re győzött az Atlanta Hawks ellen az NBA mai játéknapján. A mérkőzésen James Harden 60 pontot dobott.

Fotó: AP

Kevesen számítottak arra, hogy a Marvin Bagley és De`Aaron Fox nélkül felálló Sacramento legyőzheti a Denvert, pláne, hogy a vendégek tizenhét ponttal vezettek a szünetben. A hazaiak aztán a meccs második felére felszívták magukat, pontot is alig engedtek dobni a coloradóiaknak és kiharcolva a hosszabbítást 100-97-re győztek. A meccs legjobbja Harrison Barnes volt, aki 30 pontot dobott, ebből nyolcat a hosszabbításban.

Egyértelműen a nap legjobb meccsét produkálta a Philadelphia és az Indiana. Mindkét csapat jól játszott és a negyedik negyedben felváltva vezetett is. Tizenhat másodperccel a vége előtt az Pacers állt jobban, ekkor viszont Ben Simmons labdát szerzett és gólpasszt adott Tboias Harrisnek. A vendégek már nem tudtak válaszolni, így a Sixers kilencedik hazai meccsét is megnyerte. Simmons 15 ponttal és 13 gólpasszal irányított, de Harris 22 pontja vagy Joel Embiid dupla-duplája (32 pont, 11 lepattanó) is kellett a hazaiak sikeréhez. A Pacers legjobb pontszerzője Malcolm Brogdon volt (29 pont).

Trae Young 37 pontja ellenére is megsemmisítő vereséget szenvedett az Atlanta Houstonban. A Rockets az első negyed után tizenhét, a második játékrész után huszonkilenc, a harmadik tizenkét perc végeztével pedig 54 ponttal állt jobban ellenfelénél. A texasiak a negyedik periódusra már nem is küldték ki a kezdőiket, de így is 158-111-es elsöprő győzelmet arattak.

Ez a siker egyértelműen James Harden érdeme: a hazaiak legnagyobb sztárja 8 triplát süllyesztett el, összesen 16/24-el zárt mezőnyből és még 20 pontot büntetőből is bedobott. Végül 60 pontnál állt meg, úgy, hogy a harmadik negyed után már nem cserélték vissza.

Szintén nem hagyott esélyt ellenfelének a Milwaukee: a Bucks már a nagyszünetben is 20 ponttal vezetett a Charlotte ellen és végül 137-96-ra nyert. Giannis Antetokounmpo  a huszadik meccsén nem dupla-duplázott először, a görög sztár 26 pontja mellé ezúttal "csak" 9 lepattanót gyűjtött húszpercnyi játékideje alatt.

Sacramento Kings–Denver Nuggets 100–97 – hosszabbítás után
Philadelphia 76ers–Indiana Pacers 119–116
Houston Rockets–Atlanta Hawks 158–111
Milwaukee Bucks–Charlotte Hornets 137–96