NHL: Ovecskin triplázott, megint ligaelső a Capitals

Mesterhármasig jutó szupersztárja vezérletével 5-2-re győzött a Washington Capitals a Detroit Red Wings ellen az NHL mai napján.

Fotó: nhl.com

Nyolc emberhátrányt védekezett ki a New York Rangers a New Jersyvel szemben és így idegenben is tudott győzni. A meccs legjobbja a gólt sem kapó Alexandar Georgiev volt.  Támadásban Mika Zibanejad emelhető ki, aki egy gólt lőtt, egyet előkészített.

Hosszabbítás után nyert a Philadelphia Montrealban. A Flyers kétszer került hátrányba de felállt és már a hazaiknak kellett egyenlíteniük a hajrában Tomas Tatar révén. A túlóra aztán fél percig tartott mivel  Ivan Provorov ennyi idő alatt bebiztosította a philadelphiaiak sorozatbeli negyedik győzelmét. A Canadiens hét mérkőzés óta nyeretlen.

Rasszizmus miatt menesztette Bill Peters vezetőedzőt a Calgary. A Flames kispadján Geoff Ward ült a mai napon és az új tréner győzelemmel mutatkozott be. Az Ottawa elleni találkozó legjobbja Elias Lindholm volt, aki a hajrában kétszer is betalált.

Visszavágott az egy nappal korábbi vereségért a Toronto a Buffalonak. A Maple Leafs legjobbja John Tavares volt, aki 400. gólpasszát osztotta ki, majd a hosszabbításban eldöntötte a mérkőzést. A Sabres kapitánya Jack Eichel a legutóbbi kilenc mérkőzésén egyaránt pontot szerzett.

Ismét a Washington Capitals a ligaelső, miután a fővárosiak 5-2-re verték a Detroitot. A Red Wings sorozatban kilencedik meccsét veszítette el, ez pedig a legrosszabb sorozat az idei szezonban. Alekszandr Ovecskin mesterhármast szerzett és még egy gólpasszt is kiosztott. Az orosz szupersztárnak ez volt a 24. triplája az NHL-ben, amellyel az örökranglista tizedik helyét jelenti számára jelenleg. Ovecskin egyben a liga történetének ötödik olyan játékosa lett, aki az első 15 szezonja során legalább 20 gólt szerzett.

Sorozatban harmadszor maradt alul a Tampa Bay és így másfél év után produkált ilyen sorozatot a Lightning. A vereségszéria a Carolina Hurricanes ellen folytatódott. A hazaiaknál  James Reimer 3-2 után nagy bravúrokat mutatott be, Sebastian Aho és Jaccob Slavin pedig egyaránt 1+1-el zártak.

Első meccsét játszotta kezdőként a floridai kapus Chris Driedger és rögtön 27 lövésből nem is tudott gólt szerezni vele szemben a Nashville. A meccs másik kiemelkedő teljesítményét a duplázó hátvéd Anton Stralman nyújtotta.

Megszakította vereségsorozatát a New York Islanders. A "szigetlakók" a Columbust múlták felül a 30 lövést hárító Szemjon Varlamov és az 1+1-el záró Matthew Barzal vezérletével. A kapus teljesítményének értékét növeli, hogy negyedóra után a megsérülő Greiss helyére volt kénytelen beállni.

Hiába vezetett két perc után 2-0-ra az Arizona, a Coyotes nem tudott nyerni a Saj Jose ellen. A Sharks legjobbja a duplázó Logan Couture volt. A "cápák" kiváló formában vannak, utolsó 13 meccsükből 11-et nyertek meg.

Másodszor is legyőzte a Colorado a Chicagót. Az Avalanche ezúttal Denverben volt jobb ellenfelénél miután négyszer válaszolt a Blackhawks vezető góljára. Nathan MacKinnon 25 pontot szerzett novemberben, ezzel pedig megdöntötte Peter Forsberg coloradói klubrekordját. Jonas Doonskoi 2+2-vel, a tizenhat meccs után visszatérő Mikko Rantanen 1+3-al zárt.

Jack Campbell  volt a Los Angeles Kings abszolút vezére a Winnipeg ellen. A kaliforniaiak kapusa összesen 33 védést mutatott be, a legfontosabbat két másodperccel a mérkőzés vége előtt.

Meglepetésre hazai pályán kapott ki az Edmonton a Vancouvertől. A Canucks ugyan leadta kétgólos elnyét, de így is diadalmaskodott a duplázó  Tanner Pearson és a három gólpasszt jegyző Bo Horvat vezérletével.

Négy kulcsemberét is nélkülözte a Pittsburgh a címvédővel szemben és így a St. Louis könnyedén győzött. Jaden Schwartz és Ryan O’Reilly két-két pontot szerzett,  Jordan Binnington pedig 29 védéssel vállalt szerepet a győzelemből.

New Jersey Devils–New York Rangers 0–4
Montreal Canadiens–Philadelphia Flyers 3–4 – hosszabbítás után
Calgary Flames–Ottawa Senators 3–1
Toronto Maple Leafs–Buffalo Sabres 2–1 – hosszabbítás
Detroit Red Wings–Washington Capitals 2–5
Tampa Bay Lightning–Carolina Hurricanes 2–3
Florida Panthers–Nashville Predators 3–0
New York Islaners–Columbus Blue Jackets 2–0