Síugrás: a ruha teszi az embert?

Hihetetlen eseménysorozat zajlott le a síugró világkupa rukai állomásán. Az első sorozatot követően az élen álló két ugrót, míg a verseny vége után két dobogóst diszkvalifikáltak.

A síugrásban minden meg van határozva a felszerelést illetően, legyen szó a lécek méreteiről, a ruhák szabásáról, anyagáról sőt még arról is, hogy mekkora cipzár lehet egy adott ruhán. A jelenlegi előírás még arra is kiterjed, hogy a ruha légáteresztő különbsége  40 liter per négyzetméter per másodperc lehet. A legnagyobb kísérletező a ruhákat tekintve a norvégok és a lengyelek. A ruhák ellenőrzésen esnek át a verseny előtt és így meglepő ami a hétvégén történt

Szombaton Rukában ugyanis lecsaptak a szabályalkotók a versenyzőkre. Az egész azzal kezdődött, hogy az első sorozat után az első két helyen álló  Robert Johannsont és Johann André Forfangot kizárták, majd a második sorozatot követően  Marius Lindvik és Peter Prevc dobogósként jutott a kizárás sorsára, akárcsak Anze Semenic.

A norvég szövetségi kapitány a verseny után érthetetlenül állt Lindvik kizárása miatt ugyanis a juniorkorú klasszis nem is olyan típusú ruhában ugrott mint Forfang, akinek a ruhája eltéréseket mutatott a szabályoktól. A versenyt így is egy norvég ugró nyerte, Daniel-Andre Tande személyében.