Balázs Dávid

Lionel Messi immár hatszoros Aranylabdás labdarúgónak mondhatja el magát.

Fotó: youtube.com

A labdarúgás történetének legrangosabb egyéni trófeájának számító Aranylabdát hatvannegyedik alkalommal adták ma át. A párizsi ceremónia folyamán több díj is gazdájára talált.

A legjobb 21 éven aluli játékosnak járó Kopa-trófeát Matthijs de Ligt vehette át, az idén először bevezetett, legjobb kapust megillető Lev Jasin-trófea Alisson Beckerhez került, az év női futballistája pedig Megan Rapinoe lett.

Lionel Messi karrierje során hatodszor vehette át a legrangosabb díjat.

A Real Madrid sztárja, a tavalyi győztes, Luka Modric adta át a díjat Messinek.

Sadio Mané zárt a negyedik helyen. Cristiano Ronaldo ezúttal csak a harmadik lett, a dobogó képzeletbeli második fokára Virgil Van Dijk állhatott fel.

Az argentin zseni az előző idényben bajnok volt a Barcelonával, 36 góllal spanyol gólkirály és európai aranycipős lett.

Külföldi labdarúgás,Lionel Messi,Aranylabda

Seria A: öt évre kitiltották a rasszista rigmusokkal sértegető szurkolót

2020.01.09. 19:40
Öt évre kitiltották az európai stadionokból azt a futballszurkolót, aki rasszista rigmusokkal sértegette Mario Balotellit a mérkőzés közben.

Kassai Viktor az új vezető

2020.01.09. 15:20
Kassai Viktor lett az Orosz Labdarúgó-szövetség játékvezetői testületének vezetője.

Nagy Ádámra műtét várhat

2020.01.09. 14:40
A Bristol City színeiben az angol másodosztályban futballozó Nagy Ádámot hónapok óta bokafájdalmak kínozzák, így edzője szerint lehetséges, hogy meg kell műteni.

Közvetítések: ma az Atlético Madrid és a Barcelona küzd meg egymással a döntőért

2020.01.09. 07:30
Ma eldől, hogy El Clásico vagy madridi derbi kerül megrendezésre a Spanyol Szuperkupa rendhagyó döntőjében.

Angol Ligakupa: az Aston Villa egy hajszállal közelebb a döntőhöz

2020.01.08. 23:10
A birminghami gárda 1-1-es döntetlent ért el a Leicester City otthonában az Angol Ligakupa elődöntőjének első mérkőzésén.

Spanyol Szuperkupa: a Real Madrid várja ellenfelét - videó

2020.01.08. 21:50
A fővárosi gárda pazar gólokat szerezve győzte le a Valenciát az újjászervezett Spanyol Szuperkupa első elődöntőjében, Szaúd-Arábiában.

Rálőttek Görögországban a korábbi Juventus-játékosra

2020.01.08. 16:25
Ismeretlen tettesek tüzet nyitottak Athén külvárosában Darko Kovacsevicsre, a Juventus, a Lazio, a Real Sociedad és az Olympiakosz korábbi labdarúgójára.

Férfiasságát lobogtatta a kamera előtt, felfüggesztették a spanyol edzőt

2020.01.08. 13:40
A spanyol másodosztályú labdarúgó bajnokságban szereplő Málaga felfüggesztett vezetőedzője állítja, bepalizták.