Bundesliga: Szalai Ádám góljával nyert a Mainz

Balázs Dávid

A szünetben még vezetett a vendég Frankfurt, ám a félidő előtt megfogyatkoztak, amit ki is használt a Mainz. A győzelmet érő találatot pedig Szalai Ádám vitte be.

Fotó: sbnation.com

Az első félidőben többet próbálkoztak a vendégek és a félidő hajrájában Hinteregger révén egy erősen potya ízű góllal meg is szerezték a vezetést. Ám pár perccel később egy kiugratást követően Kohr felrúgta a gólhelyzetben lévő mainzi csatárt, amiért kiállította a játékvezető.

A fordulás után bekeményített a hazai gárda és egy megpattanó labdának köszönhetően gyorsan kiegyenlítettek. A 69. percben aztán Szalai Ádám parádésan fordult le védőjéről az öt és felesen belül, onnan pedig már könnyű dolga volt és a kapuba talált.

Több gól már nem esett a mérkőzésen, így Szalai Ádám góljával tartotta otthon a három pontot a Mainz.

Bundesliga, 13. forduló

Eredmény:

Mainz–Frankfurt 2–1 (Onisiwo 50., Szalai 69., illetve Hinteregger 33.)

A forduló további eredményei

Wolfsburg–Werder Bremen 2–3 (Weghorst 36., William 73., illetve Rashica 13., 83. – az elsőt 11-esből, Bittencourt 39.)
Borussia Mönchengladbach–Freiburg 4–2 (Thuram 3., Embolo 46., 71., Herrmann 51., illetve Schmid 6., Höler 58.)
Bayern München–Bayer Leverkusen 1–2 (T. Müller 34., illetve Bailey 10., 35.)
Hertha BSC–Borussia Dortmund 1–2 (Darida 34., illetve Sancho 15., T. Hazard 17.)
Hoffenheim–Fortuna Düsseldorf 1–1 (Kramaric 6., illetve Hennings 88.)
1. FC Köln–Augsburg 1–1 (J. Córdoba 86., illetve Niederlechner 43.)
Paderborn–RB Leipzig 2–3 (Mamba 62., Gjasula 73., illetve Schick 3., Sabitzer 4., Werner 26.)
Schalke 04–Union Berlin 2–1 (Raman 23., Serdar 86., illetve Ingvartsen 36. – 11-esből)