NBA: megszórta ellenfelét a Clippers és a Raptors

Balázs Dávid

A Los Angeles Clippers 150 pontot dobott, míg a Toronto Raptors 130-ig jutott.

NBA alapszakasz

Los Angeles Clippers-Washington Wizards 150-125

A Clippers az Atlanta után, idén másodszor dobott 150 pontot. Ebben nagyszerű partner volt a Wizards, mert ezúttal is csak a támadóalakulatát vitte fel a pályára. Paul George az első félidőben 27 pontot szerzett, és pont ennyivel is vezetett a csapata a szünetben. Hiába próbált meg visszajönni a meccsbe a Washington, Kawhi Leonard a negyedik negyed elején pontot tett a mérkőzés végére. A Clippers legközelebb a nagy formába lendült Portlandet fogadja.

Toronto Raptors-Utah Jazz 130-110

Sokáig úgy tűnt, a Toronto is megdobhatja a 150-et, mivel 77-37-re vezettek a szünetben. Rangadóként lehetett tekinteni erre az ütközetre, végül mészárlás lett belőle. A hatalmas hazai előny a második játékrészben olvadozni kellett, de így is tükörsima mérkőzésen nyert a Raptors. A negyvenpontos félidei előnnyel franchise-rekordot döntött a hazai együttes, de a Jazz sem égett még ennyivel egy félidőt követően a történelme során. A kanadai csapat 9-0-ra áll otthon és Keleten továbbra is ők a másodikak.

Orlando Magic-Golden State Warriors 100-96

Két rossz formában lévő együttes találkozott Orlandóban. A várakozásnak megfelelően szoros negyedeket játszottak a csapatok, melyből végül a hazaiak jöttek ki jobban. Győzelmének köszönhetően a Magic megerősítette keleti nyolcadik, már playoffot érő helyét a tabellán, míg a Warriors továbbra is sereghajtó Nyugaton, de legközelebb a keleti utolsó, Atlantával találkoznak.