NFL: rangadót nyert a Baltimore és a Houston

A Baltimore Ravens szakadó esőben gyűrte le egy utolsó másodperces mezőnygóllal a San Franciscót, a Houston Texans a regnáló bajnok skalpját gyűjtötte be.

Baltimore Ravens-San Francisco 49ers 20-17

A várakozásoknak megfelelően magas szintű futballt és nagy izgalmakat hozott az NFC és az AFC két élcsapatának rangadója. Pedig, a balitmore-i időjárás nem fogadta kegyeibe a Ravens és a 49ers játékosait, a mérkőzés teljes ideje alatt megállás nélkül szakadt az eső. Az első ütést az NFC éllovasa vitte be, a vendégek Jimmy Garoppolo Deebo Samuelnek kiosztott touchdownjával szereztek vezetést. A hazaiak első támadása punttal végződött, ám egy labdaszerzés után összejött az egyenlítés, Lamar Jackson tight endjét, Mark Andrewst találta meg a célterületen belül. A pontszerzés nagy lendületet adott a Ravensnek, gyorsan leparancsolták a kaliforniai támadóegységet a pályáról és még az első negyed végén fordítottak, ezúttal Lamar Jackson maga futott be a 49ers célterületére. Nem késett sokat a San Francisco válasza, a második negyed elején Raheem Mostert nyargalt TD-t 40 yardról. A 49ers futóját egészen egyszerűen képtelen volt tartani a Ravens védelme, 146 futott yarddal zilálta szét a hazaiakat, ami azért meglepő, mert a baltimore-i védelem ebben a szezonban átlagosan 90 yardot sem engedett az ellenfelek futóinak. Az első félidő egy mezőnygól-váltással zárult, csakhogy amíg a Ravens részéről Justin Tucker betalált a póznák közé, Robbie Gouldnak nem sikerült, a nagyszünetben három ponttal vezetett a Ravens. A harmadik negyed egy tökéletesnek tűnő baltimore-i támadással indult, ám ekkor a San Fraciscóhoz került a lélektani fölény, Marcell Harris tépte ki Lamar Jackson kezéből a labdát. A labdaszerzést egy nagyon hosszú, nyolc és fél perces támadósorozat követte, ám a 49ers egy mezőnygóllal csak egyenlíteni tudott. A második félidőben előléptek a védelmek, így az utolsó másodpercekig újabb pontot nem láthatott a balitmore-i közönség, annak viszont nagyon örülhettek: Justin Tucker 49 yardos mezőnygóljával eldöntötte a találkozót. A Baltimore győzelmével és a New England Patriots vereségének köszönhetően átvette a vezetést az AFC-ben, a San Francisco viszont az elsőről az ötödik helyre is zuhanhat az NFC-ben, amennyiben a Seattle Seahawks legyőzi a Minnesotát kedd hajnalban.

Houston Texans-New England Patriots 28-22

Csalóka lehet az eredmény, ugyanis a Houston a vártnál simábban győzte le a címvédő New Englandet. A bostoni játékosok jelentős része betegséggel küzdött a héten, ezért a csapatnál úgy döntöttek, hogy két külön repülőgéppel utaznak el Houstonba, hogy az egészséges játékosokat addig se fertőzzék a maródiak. Hogy ezért, vagy sem, már az utolsó negyed előtt eldőltek a lényegi kérdések, a TExans támadósora hatékonyan dolgozott, Deshaun Watson pedig már-már a szokásoknak megfelelően remek játékkal rukkolt elő. A Texans irányítója 234 yardja mellett ezúttal három TD-passzt osztott ki, egyet pedig el is kapott - A kiváló elkapó DeAndre Hopkins pöttyintette a kezébe a labdát a mindent eldöntő tochdownnál. A vendégek az utolsó negyedben mindent megtettek az eredmény kozmetikázásáért, a texasi védők sem úgy álltak már bele az ütközésekbe, erre pedig majdnem ráfázott a Houston. Tom Brady a záró felvonásban szétpasszolta a házigazda védelmét, összesen 326 yarddal fejezte be a mérkőzést és kollégájához hasonlóan 3 hatpontos átadással zárt, viszont az első negyedben egyszer csúnyán eladta a labdát és többször is benne volt az interception veszélye a passzaiban. A Patriots hat pontra le tudta faragni hátrányát, de a fordításra már nem maradt lehetőségük, így a Houston 2009 után először győzte le a New Englandet.

Ami a többi mérkőzést illeti

Nem fordult még elő az NFL idei szezonjában, hogy egyazon napon sikerült nyernie a Cincinnatinek, a Washingtonnak és a Miaminak - egészen vasárnap estig. A Bengals a hol szárnyaló, hol meg éppen földbe álló Jets csapatát gyűrte le, amivel eldőlt, hogy idén nem lesz nyeretlen csapata a ligának: a Cincinnati tizenegy vereség után zsebelte be első sikerét. A Dolphins teljesen kiszámíthatatlan idén, az első meccsek alapján az a kérdés is felmerülhetett az egyszeri szurkolóban, hogy NFL szintű csapatot eresztenek-e a gyepre hétről hétre. Azóta viszont több szép győzelmet arattak a floridaiak, vasárnap este a szezon egyik legnagyobb negatív meglepetésének számító Philadelphiát múlták felül, többek között ezzel az egészen hihetetlen játékkal:

A liga százéves történetében még soha nem fordult elő, hogy egy punter egy rúgójátékosnak adjon touchdown-passzt, ezt sikerült most a Miaminak prezentálnia.

Visszavágott Myles Garreth sisakkal történő ámokfutásáért a Pittsburgh a Clevelandnek, a Steelers harmadik számú irányítója, Deblin Hodges vezetésével győzte le a Brownst.

Magabiztosan érvényesítette a papírformát a Green Bay, a Los Angeles Rams és a Kansas City is. A Packers a New York-i hóesésben múlta felül a Giants-et, a Chiefs és a Rams pedig kivégzést tartott, aminek az Oakland és az Arizona itta meg a levét.

Hatalmas harc várható az AFC nyugati csoportjában a rájátszásért, hiszen a 8-4-es mérleggel álló Houston mögött nyomul az immáron 7-5-ös Tennessee. A Titans tulajdonképpen egy negyed alatt rendezte le a csoportrivális Indianapolist, blokkolt mezőnygólból, futásból és passzból is szereztek TD-t. Úgy fest, a szakmai stáb hatalmasat húzott Ryan Tannehill kezdő csapatba állításával, a korábbi Dolphins-irányító ihletett formában játszik, mellette pedig Derrick Henry is szenzációs formában termeli a futott yardokat. A Texans, a Titans és a Colts mögött már nem igen rúghat labdába a Jacksonville, a Jaguarsnak sikerült egy újabb kiábrándító találkozót megvívnia - és elveszítenie. A Philadelphiával Super Bowlt nyerő Nick Foles-t rossz teljesítménye miatt le is cserélték, a floridaiak lassan kezdhetik temetni az idei szezont.

Pályafutása során először kezdett NFL-mérkőzésen a Denver Broncos újonc irányítója, Drew Lock, aki azonnal győzelemre is vezette csapatát. A fiatal QB két TD-passzal és egy eladott labdával zárta a meccset, a denveriek pedig beérték a várakozásokon bőven alul teljesítő Chargerst.