Seria A: hét gólt hozott a forduló zárómérkőzése

Balázs Dávid

Hiába vezettek a vendégek két góllal is, két percen belül kiegyenlítettek a hazaiak, végül pedig fordítottak. 4-3 lett a vége.

Fotó: calciomercato.com

Sokáig kellett várni az első gólra, de az meghozta a többit is. Quagliarella büntetőjével előnybe került a Sampdoria az első félidő végén, melyet a második játékrész elején gyorsan megdupláztak. Nainggolan szépíteni tudott a 69. percben, de egy perccel később Quagliarella ismét kettőre növelte a vendégek előnyét. De nem ő volt az egyetlen duplázója a mérkőzésnek, Joao Pedro ráadásul két percen belül talált be kétszer is, így a hajrára 3-3-as döntetlennel vonulhattak a csapatok. A hosszabbítás 96. percében jött a győztes találat Cagliari oldalról, még pedig attól a Cerritől, aki három perccel korábban állt be.

Drámai mérkőzésen végül kiharcolta a győzelmet a hazai csapat, amivel Bajnokok Ligáját érő helyre kerültek a tabellán. Sikerüket elsősorban a második félidei helyzetkihasználásuknak köszönhetik, ugyanis a hét második játékrészben eleresztett lövésükből öt kaput talált, melyből négy gólt lett.

Seria A, 14. forduló

Eredmény:

Cagliari–Sampdoria 4–3 (Nainggolan 69., Joao Pedro 74., 76., Cerri 96., illetve Quagliarella 38., 70. – az elsőt 11-esből, G. Ramírez 52.)

A forduló további eredményei

Hellas Verona-AS Roma 1-3 (Faraoni 21., illetve Kluivert 17., Perotti 45. - tizenegyesből, Mhtarjan 90+2.)
Napoli–Bologna 1–2 (Llorente 41., illetve Skov Olsen 58., Sansone 80.)
Internazionale–SPAL 2–1 (Lautaro Martínez 16., 41., illetve Valoti 50.)
Lazio–Udinese 3–0 (Immobile 9., 36. – az elsőt 11-esből, Luis Alberto 46. – 11-esből)
Parma–Milan 0–1 (Theo Hernández 89.)
Juventus–Sassuolo 2–2 (Bonucci 21., C. Ronaldo 62. – 11-esből., illetve Boga 23., Caputo 47.)
Fiorentina–Lecce 0–1 (La Mantia 49.)
Brescia–Atalanta 0–3 (Pasalic 26., 61., Ilicic 92.)
Genoa–Torino 0–1 (Bremer 77.)