Magyar Kupa: a Diósgyőr az első élvonalbeli búcsúzó

A másodosztály listavezetője gólnélküli döntetlen után a túlórában ütötte el a továbbjutástól a borsodiakat.

Fotó: Origo

Különleges mérkőzés várt Feczkó Tamásra kedd délután. A szakember tavaly még az MTK-t irányította, sőt másodosztályú bajnoki címet is szerzett korábban a fővárosiakkal, azonban a feljutás után a gyenge szereplés miatt nem volt maradása a kék-fehéreknél. Az MTK-n nem segített az edzőváltás, kiestek a másodosztályba, Feczkó Tamás pedig Diósgyőrben kapott munkát.

A sorsolás úgy hozta, hogy a borsodiaknak az MTK-hoz kellett látogatniuk a Magyar Kupában, hogy kivívják a legjobb tizenhat közé jutást. A DVTK egy Újpest elleni sikerből érkezett a találkozóra, de nehezen lehetett volna egyértelmű esélyesként beszélni rólunk, lévén az MTK magabiztosan vezeti a Merkantil Bank Liga tabelláját és jó eséllyel csak retúrjegyet váltott az NB I és az NB II között.

A találkozó első félideje finoman fogalmazva sem hozott látványos játékot, helyzet is alig akadt, Márkvárt Dávid sérülése és cseréje volt az egyetlen érdemlegesen feljegyezhető momentum - erről alighanem szívesen lemondtak volna a borsodiak. A folytatás épp oly eseménytelenül zajlott, mint az első 45 perc, a csapatok jutalma így kétszer tizenöt perc ráadás lett.

A hosszabbításra mintha elfogyott volna a diósgyőri játékosok energiája, vagy csak a hazaiak akarták jobban a sikert - nem tudni -, de egyre veszélyesebb támadásokat vezettek a kék-fehérek. A 93. percben már nagyon közel járt a hazai csapat a vezetés megszerzéséhez, Kanta Szabolcs húsz méteres szabadrúgása a kapufán csattant.

Antal Botond, a diósgyőriek kapusa sem ekkor, sem öt perccel később nem tudott játékba avatkozni, csakhogy ez utóbbi már azt jelentette csapata számára, hogy hátrányba kerül. Schön Szabolcs parádés egyéni akció végén közelről lőtt a diósgyőri kapuba. A DVTK a folytatásban megpróbált ritmust váltani, ám hatalmas területeket hagyott az MTK-nak, így a kék-fehérek kényük-kedvük szerint kontrázhattak, de a második gólt nem sikerült megszerezniük.

Ez végül nem ütött vissza, mert a miskolciak nem tudtak betalálni, az MTK ott lesz a legjobb tizenhat között a Magyar Kupában, a DVTK-nak pedig csak a kétes dicsőség marad: Feckzó Tamás együttese az első NB I-es csapat, amely búcsúzik a sorozattól.