NBA: félelmetes fordítással nyert a Phoenix Charlotte-ban

A Phoenix Suns egy perccel a mérkőzés vége előtt még hét pontos hátrányban volt a Charlotte Hornets otthonában, végül öt ponttal nyert az NBA hétfői játéknapján.

Fotó: Arizona Sports

Rendkívül hullámzó játékot mutatott be a Phoenix Suns a Charlotte Hornets otthonában. Devin Bookerék a második és harmadik negyedben már húsz pontos előnyben is voltak, az utolsó felvonást azonban alaposan elrontották. A Hornets nemcsak utolérte riválisát, hanem fordítania is sikerült, sőt, már-már úgy tűnt, hogy behúzhatják a győzelmet is - egy perccel a találkozó vége előtt hét ponttal vezettek a hazaiak. Ekkor azonban előlépett a Suns alacsonybedobója, Kelly Oubre Jr., s bár a meccs során hétből hét triplát elrontott, a hajrában kettőt is elsüllyesztett a gyűrűben. A Phoenix legutóbbi hét meccséből hatot is elveszített, így nagyon fontos sikert gyűjtöttek be.

Nincs jó formában a Utah, amely legutóbbi négy meccséből hármat is elveszített és most sem volt túl sok esélyük Philadelphiában. A 76ers a második negyed végére lelépte a Jazzt, volt a mérkőzésnek olyan periódusa, amikor 26 ponttal is vezetett a Philadelphia. Joel Embiid most nem játszott jól, de így is összegereblyézett 16 pontot és 11 lepattanót, Ben Simons viszont kifejezetten hasznosan kosárlabdázott, 14 ponttal, nyolc lepattanóval és kilenc gólpasszal zárt, mindemellett négy labdát is elcsent a Utah játékosaitól. A Jazz oldaláról egyedül Rudy Gobert dicsérhető, a francia center 27 pontos 12 lepattanós dupla-duplát hozott össze.

Jól kezdett a siheder legényekkel felálló Golden State Warriors Atlantában, a Hawks azonban a második negyedben kezébe vette az irányítást és szisztematikusan felőrölte ellenfelét. Rá is fért a siker az atlantaiakra, akik egymás után tíz mérkőzést veszítettek el. Nem meglepő módon a Hawks legjobbja a másodéves Trae Young volt, aki bár ezúttal nem hozott űrszámokat (24 pont, 7 gólpassz), erre nem is volt szüksége a csapatnak - 79 ponttal csak szökő évente lehet mérkőzést nyerni az NBA-ben.

Tovább robog az Indiana, a Pacers az újonc Ja Morant nélkül felálló Memphist győzte le. A vendégek ezen az estén igazi csapatként üzemeltek, hét játékosuk is tíz pont fölé jutott, a kezdő ötösből pedig senki nem dobott 14 egység alatt. Domantas Sabonis 18 pontos 14 lepattanós dupla-duplát szállított és mindössze két gólpassz hiányzott neki a tripla-duplához, Malcolm Brogdon pedig 19 ponttal és 9 gólpasszal vette ki a részét a sikerből.

Tizenkettedik győzelmét szerezte meg egyhuzamban a Milwaukee, a Bucks a New York Knickset semmisítette meg. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az előzetes várakozások alapján nem is számíthattak másra a vendégek, hatalmas különbség van most a két csapat között. Giannis Antetokounmpo 29 ponttal szórta meg a Knicks-t, tette mindezt szűk 22 perc parketten töltött idő alatt. A Bucks kezdőjéből senki nem játszott 23 perc felett és nem is kellett megerőltetnie magát a hazaiaknak. A Bucks továbbra is vezeti a Keleti konferenciát és jelenleg a liga legforróbb csapataként kell számon tartanunk őket.

Hárommeccse vereség-sorozat végére tett pontot a Chicago Sacramentóban. A Bulls a harmadik negyedben már 19 pontos előnyben is volt, végül aztán majdnem eladta előnyét - köszönhetően Buddy Hield 26 pontjának. A legeredményesebb Bulls-játékos Zach Levine volt 28 pontjával, Wendell Carter Jr. pedig dupla-duplát ért el.