Ligue 1: St. Etienneben gólzápor, Dijonban ponthullajtás (videó)

Szabó Bence

Gólokban nem volt hiány a francia élvonalbeli bajnokság szerdai mérkőzésein. A St. Etienne megszórta ellenfelét, a Monaco fontos győzelmet aratott, míg a Montpellier értékes pontoktól esett el a 16. forduló zárónapján.

A St. Etienne - Nice mérkőzésén két igazán korai gól született, a hazai csapat már a 11. percben megszerezte a vezetést Bouanga büntetőrúgásából, ám hamar jött is a válasz a vendégek részéről, akik Dolberg révén egyenlítettek. A meccs ezután sem nélkülözte az eseménydús pillanatokat, miután az első félidő végéhez közeledve előbb Hamouma, majd Fofana szerzett egy-egy találatot. A St. Etienne játékosai nem adták fel a gólgyártást a második felvonásra sem, az 58. percben ismét Bouanga repítette a hálóba a labdát, ezzel beállítva a végeredményt.

A Toulouse - Monaco párharc sem telt eseménytelenül: még szinte a sípszó se hangzott el amikor a vendég gárda jutott tizenegyeshez, amit Ben Yedder magabiztosan értékesíteni is tudott. Az első játékrész végéhez közeledve azonban a lilák jutottak büntetőrúgáshoz, Sanogo sem hibázott, így döntetlennel zárult az első féldiő. A második felvonás utolsó pillanataiban, Gelson Martines volt eredményes aki megszerezte a hercegségbelieknek a győztes találatot.

A korai gólok a Dijon - Montpellier bajnoki találkozóját se kerülték el. A 2. percbe kanyarodva Sambia rossz megmozdulását követően a saját portáját vette be. A vendégek korai hátrányba kerülésük után tempót váltottak, aminek meg is lett az eredménye: az első játékrész közepéhez közeledve Mollet, majd Savanier használta ki az adódó lehetőséget. A második félidő azonban hatalmas örömet szerzett a hazai drukkereknek, a 72. percben Mavididi értékesítette a szögletből érkező beadást, ezzel pedig megszületett a mérkőzés végeredménye.

Ligue 1, 16. forduló

Amiens–Reims - elhalasztva
Dijon-Montpellier 2-2 (Sambia 2. - öngól, Mavididi 72., illetve Mollet 15., Savanier 29.)
Metz–Rennes 0-1 (Hunou 39.)
St. Etienne–Nice 4-1 (Bouanga 11. - büntetőből, 53., Hamouma 38., Fofana 40., illetve Dolberg 15.)
Toulouse–Monaco 1-2 (Sanogo 40., illetve Ben Yedder 5. - büntetőből, Gelson M. 84.)

korábban:

Bordeaux–Nimes 6-0 (Maja 24., 37., 53., De Preville 58., Otávio 76., 87.)
Olympique Lyon–Lille 0-1 (Ikoné 61.)
Brest–Strasbourg 5-0 (Mendy 21., Battocchio 45+1., 53., 75., N`Goma 90+3.- büntető)
Angers–Olympique Marseille 0-2 (Sanson 17., Payet 41.- büntető)