NHL: a Boston és a Washington is megszerezte huszadik győzelmét (videó)

A Boston és a Washington Capitals a mezőnyben elsőként szerezték meg idei huszadik győzelmüket, újabb gyomrost kapott a Toronto, végre nyert a Montreal az NHL keddi játéknapján.

Ritkán látni az NHL-ben fantomgólt, de most most a carolinai Jaccob Slavinnek mégis sikerült egy ilyet szereznie a Boston ellen. A Hurricanes csatára a harmadik harmadban, 0-0-s állásnál talált a Bruins kapujába, csakhogy a felvételekből kiderült, a pakk oldalt, a hálót átszakítva került Jaroslav Halak ketrecébe. A hajrában aztán sikerült döntenie a Bostonnak, Charlie Coyle és David Krejci egy perc alatt nyerte meg a meccset a Bruinsnak. A Bocsok zsinórban tizenkettedik mérkőzésükön szereztek pontot és nyolcadik győzelmüket zsebelték be egyhuzamban. A hazaiaknál az 500. NHL-mérkőzésén szereplő Jaroslav Halák 24 védést mutatott be, a szlovák hálóőr a szezonban másodszor nem kapott gólt.

A játéknap legnagyobb meglepetését a Montréal okozta, amely nyolc vesztes találkozó után tudott ismét nyerni, ráadásul nem is akárki ellen. A keleti élmenő New York Islanders a harmadik harmad elejéig be sem tudott találni a kanadaiak kapujába, ellenben kaptak három gólt, s bár Scott Mayfield és Mathew Barzal találataival felzárkózott a New York, Shea Weber üres kapus találata döntött. A Montréal a 2002/2003-as idény óta nem volt ilyen rossz szériában, amit most a győzelemmel sikerült megszakítaniuk.

Kétgólos előnyt tékozolt el a Florida a Minnesota ellen, s végül ki is kapott. A Wild kapujában parádézott Kaapo Kahkonen, a fiatal finn hálóőr 44 védéssel szomorította a floridaiakat. A Wild ez elmúlt napokban kifejezetten jól teljesít, zsinórban negyedik mérkőzését nyerte meg és zsinórban tizedik mérkőzésén szerzett pontot.

Nem jött be az edzőváltás a New Jerseynek. Nasreddine bemutatkozását a harmadik harmadban klasszikus mesterhármast jegyző Jonathan Marchessault rontotta el igazán, Alex Tuch három gólpasszal vette ki a részét a diadalból. A két csapat egészen ellentétes utat jár éppen, hiszen a Devils zsinórban harmadik vereségét gyűjtötte, a Vegas pedig győzelemből a negyediket. A Vegas kapujában ráadásul ezen sorozatot Malcolm Subban hozta a Golden Knightsnak, Marc-Andre Fleury ugyanis családi okok miatt nincs a csapattal.

Alex Tuch-hoz hasonlóan ugyancsak három asszisztot jegyzett Philippe Myers, a Philadelphia Flyers kanadai védője a Toronto Maple Leafs 6-1-es kiütése során. A hazaiaknál Shayne Gostisbehere és Travis Konecny is 1+1-el zárt. A Flyers a harmadik játékrészt stílszerűen öt szerezett góllal zárta le, amivel öt meccsesre nyújtotta győzelmi szériáját. Torontóban pedig nagy a baj, amit az edzőváltás sem oldott meg.

Zach Werenski szombaton lesérült, a Columbus védelme pedig nélküle kevés volt az Arizona ellen. A Coyotes mezében különösen Carl Soderberg volt nagyon virgonc, aki (üres kapus) góllal és két gólpasszal is borsot tört a hazaiak orra alá. Darcy Kuemper 33 lövést tett ártalmatlanná az arizonai ketrece előtt, Joonas Korpisalo mindössze 24-ig jutott. A Blue Jackets gyors egymásutánban második meccsét bukta, a legutóbbi négyből pedig a harmadikat.

A tavalyi alapszakasz győztese három vereség után végre nyerni tudott a Nashville otthonában. Bár ez a siker se jött könnyen a Tampának, csupán a ráadásban sikerült a Predators fölé kerekedni, a győztes találatot a meccsen két pontig jutó Nikita Kucherov szállította. Szintén kettőig jutott a Lightning kapitánya Steven Stamkos (2A), valamint a Predatorsból Kyle Turris (1G+1A).

Kezd tavalyi önmagára hasonlítani a Winnipeg, amely hazai jégen verte a Dallast és legutóbbi kilenc meccséből hetet megnyert. Ezúttal Kyle Connor volt a nyerőember, aki góllal és két gólt érő átadással került be a jegyzőkönyvbe, de Patrik Laine, Josh Morrissey, Mark Scheifele és Nikolaj Ehlers sem szégyenkezhet az 1+1 miatt. A Stars ellenben nem lehet büszke, hiszen négy meccs óta nyeretlen.

Sorozatban ötödik találkozóját veszítette el az Ottawa Senators, amely Vancouverben kapott ki. Különösen boldog lehetett Antoine Russel, aki nyolc hónapos kényszerpihenő után tért vissza sérüléséből és rögtön az első cseréjét góllal ünnepelhette, mindössze egy perc 50 másodperccel az első korongbedobás után. Ezt társai még hárommal megtoldottak rögtön az első húsz percben, Thatcher Demko pedig 40 védéssel ünnepelte a fülélnyes sikert a hazai kapuban.

A Capitals négymeccsesre növelték győzelmi szériájátt a San José vendégeként, John Carlsson kétszer hozta kihagyhatatlan helyzetbe társait valamint egy gólt is szerzett, Jakub Vrana és és Garnet Hathaway pedig egyaránt két góllal terhelte meg a Sharks hálóját. A San Joséban egyedül Brent Burns ünnepelhetett kicsit, aki megszakítás nélkül 500. meccsét játszotta a ligában, de valószínűleg nem ilyen buliról álmodott.