Női kosárlabda Euroliga: csúnyán elpáholták a Sopront Kurszkban

sportfaktor.hu

A Sopron Basket 78-47-re kikapott a Dinamo Kurszk vendégeként a női kosárlabda Euroliga hatodik fordulójában.

Mindkét együttes 2/3-as győzelmi mérleggel várta az összecsapást, amely kiegyenlített játékkal kezdődött ugyan, de az első negyed második felében 11-0-val megléptek a volt soproni tréner, Roberto Iniguez vezette házigazdák. Mivel Gáspár Dávid vezetőedző csapata a folytatásban is sokáig eredménytelen támadójátékot nyújtott - a második felvonás első hét percében mindössze egyetlen pontra volt képes -, a nagyszünetre szinte kilátástalan helyzetbe került (37-19).

Az első félidőben a soproni játékosok mezőnyből 24,14 százalékos pontossággal dobtak (7/29), míg 11 triplakísérletükből egy sem volt sikeres.

A harmadik negyedben versenyképes tudott lenni a Sopron - hátránya viszont így is tovább nőtt -, a záró játékrészben viszont ismét az oroszok domináltak.

A magyar bajnok jövő csütörtökön az olasz Famila Schiót fogadja.