Női kosárlabda Európa Kupa: kikapott és kiesett a DVTK

A miskolci együttes a francia Landes otthonában szenvedett 81-66-os vereséget, és miután a PEAC-Pécs is kikapott egy magyar csapat sem jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba.

Fotó: Dvtk.eu

A DVTK igaz az első negyedet 17-14-re megnyerte, de a félidőre már hétpontos hazai vezetésnél vonulhattak szünetre a felek. A fordulás után aztán nem sikerült javítania a magyar együttesnek, így 81-66-ra kikapott a női kosárlabda Európa Kupa utolsó csoportmérkőzésén.

A miskolciak a vereség ellenére reménykedhettek a továbbjutásban, hiszen ha a PEAC-Pécs legyőzi a Cadi La Seut, akkor a második helyen végezhettek volna. A szerencse azonban nem állt a magyar együttes mellé, hiszen a baranyaiak hiába fordultak három pontos előnnyel az utolsó negyedre végül 71-55-re kikaptak. Ez azt jelenti, hogy egyik magyar csapat sem jutott tovább az egyenes kiesés szakaszba.

A harmadik magyar gárda, az UNI Győr tét nélkül fogadta az eddig hibátlan Perfumeria Avenidatot. A vendég könnyedén vették az utolsó akadályt is, hiszen a győrieknek a négy negyed alatt mindössze 35 pontot sikerült dobniuk, míg a spanyol együttes 67 pontot szerzett.