NFL: egyre távolodik a rájátszástól a Dallas Cowboys

A Chicago Bears 31-24-re győzött a Dallas Cowboys ellen az NFL 14. játékhetének hétközi rangadóján.

Chicago Bears–Dallas Cowboys 31–24

Úgy lépett pályára a csütörtök esti rangadón a Chicago Bears és a Dallas Cowboys is, hogy egy esetleges vereséggel nehéz helyzetbe kerülhet a rájátszásért folyó versenyben, így igazán izgalmasnak ígérkezett a mérkőzés.

Ezekiel Elliott elkapásával a Dallas szerzett vezetést az első negyedben de Allen Robinson touchdown-jával  a második játékrész elején egyenlített a Chicago. A hazaiak nem sokkal később egy Eddie Pineiro mezőnygóljával megfordították a mérkőzést, és mivel a texasiak rúgója Brett Mahrer hibázott így megtartották az előnyüket. A különbséget ráadásul növelni is sikerült miután Robinson 10 másodperccel a második negyed vége előtt újabb TD-t ért el.

Anthony Miller szintén hat pontot érően kapta el Mitch Trubisky labdáját így negyvenöt perc után 24-7-re vezetett a Bears és úgy tűnt lefutott a mérkőzés. A dallasiak azonban nem adták fel és rögtön a negyedik periódus első támadása után faragtak a hátrányukból: ezúttal is Elliott futott be az ellenfél célterületére. Mitch Tubisky viszont alig másfél perccel később egy futott TD-vel zárt le egy villámgyors chicagói támadósorozatot.

Amari Cooper elkapásával a Cowboys közelebb zárkózott az utolsó öt percre majd sikeresen megállították a chicagói támadósort. Nyolc másodperccel a vége előtt Mahrer ugyan még berúgott egy mezőnygólt, ám a dallasiaknak már nem volt esélye az egyenlítésre.

Mitchell Trubisky ugyan vétett egy interception-t, de három passzolt és egy futott touchdown-jával így is oroszlánrészt vállalt csapata sikerében. Az irányító két hat pontot érő passzt is adott Allen Robinsonnak. A legjobb chicagói futó David Montgomery volt 86 megtett yarddal.

A Cowboys irányítója Dak Prescott eladott labda nélkül passzolt 334 yardot, de ehhez 49 passzra (amiből 27 volt jó) volt szüksége. A két TD-t elérő Ezekiel Elliott 81 yardot futott, míg a legjobb dallasi elkapó Michael Gallup 109 yardot teljesített.

Meglehetősen ellentétes formában van a két csapat: a Cowboys zsinórban harmadik vereségével visszaesett az NFC nyolcadik helyére és negatív a mérlege (6-7), a Bears viszont zsinórban harmadszor nyert és 7-6-os mutatóval megelőzte mai ellenfelét. Hiába azonban a chicagóiak mai győzelme, még mindig nem állnak rájátszást érő helyen.