Női kosárlabda EK: a DVTK is továbbjutott

A csoportelsőként továbbjutott Atomerőmű KSC Szekszárd mellett az Aluinvent DVTK is folytathatja szereplését a női kosárlabda Európa Kupában.

Fotó: dvtk.eu

A diósgyőri csapat a saját négyesében a harmadik helyen végzett, de pontszáma elég volt ahhoz, hogy a legjobb 24 közé kerüljön.

A csoportokból az első kettő és a négy - konferenciánként a két-két - legjobb harmadik maradt versenyben. A legjobb nyolc - köztük a Szekszárd - egyből a nyolcaddöntőbe került, a 9-24. gárda pedig oda-visszavágó rendszerben rájátszást vív.

A további program:

rájátszás a nyolcaddöntőbe jutásért:
december 18./19.: Aluinvent DVTK - Olympiakosz (görög)
január 8./9.: Olympiakosz-Aluinvent DVTK

Továbbjutás esetén a nyolcaddöntőben a török Orman Genclik lesz a diósgyőri csapat ellenfele.

A Szekszárd ugyanebben a szakaszban a Cmoki Minszk (fehérorosz)-Gernika Bizkaia (spanyol) párharc továbbjutójával találkozik január 23-án és 29-én.

Címkék: kosárlabda
kosárlabda

Férfi kosárlabda Eb-selejtező: öt légiós a magyar keretben

2020.02.12. 19:15
Öt külföldön szereplő játékos került be a Szlovénia és Ukrajna elleni Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar férfi kosárlabda-válogatott szerdán kihirdetett bő …

NBA: Harden parádézott a Boston ellen (videó)

2020.02.12. 09:25
James Harden remek játékának köszönhetően a Houston Rockets 116-105-re győzött a Boston Celtics ellen az NBA mai játéknapjának rangadóján.

NBA: ismét történelmet írt a Raptors, ismét leolvadt a Spurs

2020.02.11. 09:55
A címvédő első kanadai major csapatként szerzett zsinórban 15 győzelmet, a San Antonio ezúttal 23 pontos előnyt adott el.

NBA: kétszeri hosszabbítás és utolsó másodperces kosár is szerepel a mai kínálatban

2020.02.10. 12:20
Elképesztő végjátékot hozott a Houston-Utah mérkőzés, míg az Atlanta-New Yorkon két hosszabbítás döntött.

NBA: a Clippers megalázásával szakadt meg a Minnesota rossz sorozata (videó)

2020.02.09. 11:45
Hosszú idő óta nyert ismét a Minnesota Timberwolves az NBA-ben, miután 142-115-re győzött a Los Angeles Clippers ellen a mai játéknapon.

NBA: idegenben nyert a Toronto, otthon győzött a Boston és az Utah

2020.02.08. 08:50
Egyedül a Toronto volt képes idegenben legyőzni ellenfelét az észak-amerikai profi kosárlabdaliga pénteki játéknapján.

NBA: télen is egy felbolydult méhkas volt az átigazolási piac

2020.02.07. 11:30
Bár akkora sztárok nem váltottak csapatot mint a nyáron, de így is számos érdekes cserére került sor az NBA-ben.

NBA: sorozatban negyedszer nyert a Houston, könnyedén győzött a Milwaukee – videó

2020.02.07. 08:35
A nyugati éllovas Los Angeles Lakers otthonában aratott magabiztos győzelmet a Houston Rockets az észak-amerikai profi kosárlabdaliga …

Közvetítések: délelőtt a kerékpáré, este a labdarúgásé a főszerep

2020.02.07. 07:30
Spanyol, olasz, német és francia bajnokit is láthatunk az este folyamán a televízió képernyőkön.

NBA: lehajrázta a címvédő a Pacerst (videó)

2020.02.06. 10:05
Egy elveszettnek tűnő mérkőzést nyert meg a Toronto Raptors az NBA mai játéknapján miután 119-118-ra győzött az Indiana Pacers ellen.