Premier League: a United lett Manchester királya (videó)

A címvédő Manchester City otthon 2-1-re kikapott a városi rivális Manchester Unitedtől az angol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának szombat esti rangadóján.

Az első félidő közepén az MU hat perc alatt kétgólos előnyre tett szert - előbb Rashford volt eredményes büntetőből, majd Martial talált a kapuba -, a mérkőzésen nagy mezőnyfölényben játszó City csak szépíteni tudott, a 85. percben Otamendi góljával.

Ole Gunnar Solksjaer együttese közepesen teljesít ugyan a bajnokságban, de a nagycsapatokkal szembeni jó sorozata  folytatódott. Az MU a szezonban legyőzte már a Chelsea-t, a Leicester Cityt, a Tottenham Hotspurt, míg a veretlenül listavezető, Bajnokok Ligája-címvédő Liverpooltól egyedüliként szerzett pontot.

Premier League, 16. forduló

Manchester City–Manchester United 1–2 (Otamendi 85., illetve Rashford 23. – 11-esből, Martial 29.)

korábban

Bournemouth–Liverpool 0–3 (Oxlade-Chamberlain 35., Keita 44., Szalah 54.)
Tottenham–Burnley 5–0 (Kane 4., 54., Lucas 9., Szon Hung Min 32., Sissoko 74.)
Watford–Crystal Palace 0–0
Everton–Chelsea 3–1 (Richarlison 5., Calvert-Lewin 49., 84., illetve Kovacic 52.)