Labdarúgó NB I: újra kifogott mumusa a Ferencvároson

Beringer Roland

Kétgólos hátrányból mentett pontot a Puskás Akadémia az FTC vendégeként.

kép:m4sport.hu

Ferencváros-Puskás Akadémia 2-2 (2-0)

Lendületesen kezdett a Ferencváros hazai pályán, ami már a 7. percben gólban is megmutatkozott, Hegedűs L. hathatós segítségével. A vendégek kapusa pontatlanul passzolt, Zubkov lecsapott a labdára, jobboldalról tört befelé, és a kapufa segítségével egy óriási gólt akasztott a Puskás Akadémia kapujának jobb felső sarkába. A FTC továbbra sem állt le, és a 40. percben Zubkov saját maga és csapata második találatát is megszerezte a mérkőzésen, ezúttal egy felcsúti védő ügyetlen felszabadítási kísérlete után.

Ekkor úgy nézett ki, akár alapos verésbe is beleszaladhat a felcsúti együttes. A fordulás után, azonban egy bátrabb vendég csapat futott ki a pályára. Ennek köszönhetően sikerült felállnia a Puskásnak. Henty előbb az 51. percben fejjel, majd a 77. percben egy kapu előtti kavarodásban utolsóként ért a labdához, ezzel a PAFC újra pontot rabolt a magyar bajnoktól.

Groupama Aréna, 8127 néző, v.: Andó-Szabó
Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics, Blazic, Frimpong, Civic - Haratin, Sigér (Ihnatenko , 78.) - Zubkov, Nguen (Varga R., 88.), Isael - Boli (Szihnyevics, 63.)
Puskás Akadémia: Hegedüs L. - Radics, Meissner, Hadzsiev, Spandler - Van Nieff - Sós, Henty, Knezevic, Gyurcsó - Vanecek
Gólszerzők: Zubkov (7., 40.), illetve Henty (52., 79.)
Sárga lap: Boli (9.), Civic (74.) illetve Van Nieff (4.), Spandler (42.), Henty (76.), Sós (90.)